Accolade po raz kolejny inwestuje w Legnicy. Powstanie wiele nowych miejsc pracyAccolade, Wizualizacja Legnica Park (funkcjonującego jako Panattoni Park Legnica I)

Accolade po raz kolejny inwestuje w Legnicy. Powstanie wiele nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Inwestująca w najwyższej klasy infrastrukturę dla biznesu w Europie firma Accolade stawia po raz kolejny na Legnicę. Należąca do niej spółka Accolade PL 41 kupiła w drodze przetargu od miasta Legnica działkę nr 23/38 o powierzchni 8 ha zlokalizowaną przy ul. Śmigłowcowej (dawniej Schumana) w tym dolnośląskim mieście.

Cena zakupu wyniosła 15,1 mln zł (cena wywoławcza 15 mln zł). Nieruchomość znajduje się na terenie dawnego, poradzieckiego lotniska w Legnicy, w bliskiej odległości od autostrady A4 i zakładów produkcyjnych znajdujących się na terenie podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jest to kolejny zakup w Legnicy terenu przeznaczonego pod inwestycje magazynowo-produkcyjne przez tą firmę. Przypomnijmy, w 2021 roku Accolade zakupiło 4 ha działkę na terenie dawnego lotniska. Na działkach sąsiadujących z nieruchomościami zakupionymi przez Accolade inwestuje także Panattoni i PGIM.

Na zakupionej, kolejnej działce Accolade planuje budowę następnych powierzchni magazynowo-przemysłowych. Inwestycja powinna wygenerować nawet ponad 1000 bezpośrednich nowych miejsc pracy w Legnicy i okolicy.

Urząd Miasta w Legnicy

Accolade posiada już w Legnicy dwa parki:

REKLAMA

Legnica Park (funkcjonujący jako Panattoni Park Legnica I), to brownfieldowa inwestycja Grupy na terenie dawnego lotniska. Park znajduje się w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Projekt zakłada docelowo budowę 122 057 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w czterech etapach. Szacunkowa wartość całego projektu to 60 mln euro. Najemcami parku są: Raben (firma zajmująca się transportem krajowym, międzynarodowym i intermodalnym, magazynowanie, FTL i e-commerce), BuyBay (firma odsprzedaje zwroty i nadwyżki magazynowe sprzedawcom detalicznym i producentom), MiTek Industries (światowy lider w prefabrykacji konstrukcji z litego drewna łączonych płytkami kolczastymi, które znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i obiektach dalekiego zasięgu), Spreadshirt (jedna z wiodących na świecie platform handlu elektronicznego, oferująca możliwość nadruku dowolnego tematu na odzieży lub akcesoriach) i Viessmann (niemieckie prywatne przedsiębiorstwo specjalizujące się w systemach grzewczych).

Accolade, Wizualizacja Legnica Park (funkcjonującego jako Panattoni Park Legnica I)

Wcześniej firma wybudowała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obiekt typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 23 tys. mkw., którego najemcą jest największy na świecie producent pasów do przenoszenia mocy dla przemysłu i motoryzacji – amerykańska firma Gates.

O inwestorze:

Accolade Holding a.s. to czeska spółka inwestycyjna działająca w sześciu krajach UE. Firma zajmuje się inwestowaniem w powierzchnie magazynowo-produkcyjne w Europie. Większość z najemców parków Accolade to globalne marki z sektorów handlu elektronicznego, przetwórstwa i logistyki. Firma jest właścicielem sieci 44 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech, Holandii, na Słowacji i Hiszpanii, które uzyskały certyfikaty BREEAM, gwarantujące zrównoważone i przyjazne podejście do kwestii ochrony środowiska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA