Aglomeracja Wrocławska: Duży operator logistyczny inwestuje pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska: Duży operator logistyczny inwestuje pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Spółka Logwin Air + Ocean Poland  należącą do międzynarodowej Grupy Logwin, której historia sięga 1877 roku zdecydowała się mocniej zainwestować w Aglomeracji Wrocławskiej.
Firma wynajęła w I kwartale bieżącego roku 26 000 mkw. powierzchni magazynowej w kompleksie Hillwood Wrocław II w podwrocławskich Wojkowicach (powiat wrocławski, gmina Żórawina), tuż przy węźle autostrady A4 "Wrocław Wschód". Była to jedna z najwyższych transakcji najmu (ilość wynajętej powierzchni) w pierwszych miesiącach 2018 roku w Polsce.

O inwestorze:

Na całym świecie Grupa Logwin znana jest głównie z rozwijania i wdrażania rozwiązań dla frachtu morskiego i lotniczego oraz transportu lądowego. Jej globalną sieć tworzy ok. 180 własnych filii oraz cała masa firm partnerskich zlokalizowanych w 32 krajach na sześciu kontynentach. Polska na tej "firmowej" mapie stanowi istotny wyjątek. W naszym kraju bowiem Logwin oferuje także bardzo szeroki zakres rozwiązań magazynowych dopasowanych do wybranych sektorów biznesu, wśród których prym wiodą branże Fashion, Consumer Goods oraz Automotive. Polski oddział wyróżnia również specjalistyczna wiedza z zakresu logistyki artykułów meblowych oraz logistyki mediów. Działalność w naszym kraju logwin rozpoczął w 2007 roku od współpracy z firmą Oriflame. W ostatnich latach grono klientów Logwin Air + Ocean Poland powiększyło się o firmy Sephora oraz Peek&Coppenburg (W tym przypadku usługa oprócz samej logistyki obejmuje także: etykietowanie towaru, zabezpieczanie go chipami antykardzieżowymi, przygotowywanie przecen oraz przetrzymywanie odzieży przed planowanymi promocjami). Od 2010 r. klientem Logwin Air + Ocean Poland jest także firma Nespresso.Logwin jest firmą logistyczną z historią sięgającą roku 1877. Zatrudnia około 4,3 tys. pracowników na całym świecie, w ponad 180 lokalizacjach, w 32 krajach, na sześciu kontynentach.
REKLAMA

O Hillwood Wrocław II

Hillwood Wrocław II to park logistyczny położony na 50 ha działce, z możliwością rozbudowy powierzchni magazynowo-biurowej do około 200000 mkw.  Położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 w miejscowości Wojkowice niedaleko Wrocławia – w gminie Żórawina. Obecnie w skład kompleksu wchodzą dwie hale o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej 50 227 mkw. Aktualnie w budowie jest trzecia hala o powierzchni najmu 56 000 mkw. (zostanie oddana do użytku na przełomie III i IV kwartału 2018 roku).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA