DODAJ

EC będzie miała instalację do odazotowania spalin

Białystok
EC będzie miała instalację
RynekInfrastruktury
2013-12-03 11:17:42

25 listopada została zawarta umowa na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin na kotłach węglowych K7 i K8 w Elektrociepłowni Białystok – poinformowała Enea w komunikacie.


 


Wykonawcą instalacji będzie konsorcjum firm Strabag Polska (lider) & Strabag Energy Technology GmbH Austria. Wartość kontraktu wyniesie 47 mln zł netto. Inwestycja zmniejszy emisję tlenków azotu z obecnego poziomu 500-600 mg/Nm3 do poniżej 100 mg/Nm3.


 


Elektrociepłownia Białystok pełni podstawową funkcję źródła ciepła komunalnego. Głównym odbiorcą ciepła jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku. Energia elektryczna sprzedawana jest na rynku hurtowym w ramach kontraktów bilateralnych. Jej głównym zadaniem jest produkcja energii cieplnej, której nośnikiem jest gorąca woda. W gospodarce skojarzonej produkowana jest równolegle energia elektryczna i para technologiczna o ciśnieniu 1 MPa i temperaturze 220 C dla potrzeb szpitali i zakładów przemysłowych. Sezon grzewczy w Białymstoku trwa średnio 4344 godziny.