DODAJ

Fabryka Dr. Schumacher w Lubaniu zwiększa zatrudnienie

Lubań
Foto: pixbay.com
Orzech
2016-09-30 19:15:23
19 lutego 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie zakładu na terenie podstrefy Lubań Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej przedsiębiorczości (KSSEMP), który spłonął w wielkim pożarze 8 lipca 2012 roku (firma działała wtedy pod nazwą IMKA).

Przed II Wojną Światową w Lubaniu wytwarzano 75 tys. chusteczek tygodniowo, dziś te liczby idą w miliony. Pożar z 2012 roku postawił pod znakiem zapytania dalsze istnienie firmy w Lubaniu. 

Właściciel firmy Dr. Schumacher Sp. z o. o. Dierk Schumacher podczas otwarcia nowej fabryki, podkreślał, że zdecydował się na pozostanie w Lubaniu i odbudowę zakładu produkcyjnego, bo znalazł tu przychylność miejscowych władz i szefostwa kamiennogórskiej SSEMP. Wielkim atutem była też doświadczona i zgrana załoga fabryki.

Dodatkowo Lubań leży w jej centrum, w tej branży jest to bardzo ważne dla logistyki.  

W odbudowę zakładu firma zainwestowała 150 mln zł. Na 50 tys. m2 pracuje obecnie 45 linii produkcyjnych, które produkują 200 mln nawilżanych chusteczek. 

Jest to największy tego typu zakład w Europie. Obecnie firma ma zabezpieczony obrót i do roku 2020 chce utrzymać produkcję całej grupy na poziomie 500 mln zł. 

Chusteczki produkowane w Lubaniu kupimy na przykład we wszystkich sklepach sieci Rossman. 

Dr. Shumacher jest jednym z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na bazie włókien nasączanych, stosowanych w: pielęgnacji, higienie, dezynfekcji, a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym.

W lutym 2016 roku, w chwili nowego otwarcia fabryka zatrudniała 660 pracowników (o 149 więcej niż w 2012 roku, kiedy stary zakład spłonął w pożarze). Jednak w związku z dalszym, bardzo intensywnym rozwojem, Dr. Schmacher poszukuje nadal nowych pracowników. Na początku 2017 roku chce zatrudniać w Lubaniu minimum 750 pracowników.