DODAJ

Układanie czwartego "Tiramisu" na starcie

Biura / Katowice
Układanie czwartego "Tiramisu" na
Kajtman
2017-08-17 11:48:15
Skanska rozpoczęła budowę ostatniego etapu Silesia Business Park. Czwarty budynek najbardziej charakterystycznego kompleksu biurowego w stolicy Górnego Śląska zaoferuje ponad 12 tys. mkw. powierzchni. Zakończenie ostatniego kawałka popularnego "Tiramisu" jest planowane na przełom III i IV kwartału przyszłego roku.

Projekt biurowy Silesia Business Park to przykład gospodarczej przemiany Katowic, które z poprzemysłowego miasta stało się jednym z największych ośrodków sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce.

Przestrzeń biurowa Silesia Business Park przyciąga międzynarodowe firmy reprezentujące branżę usług, sektor konsultingowy oraz IT, które chcą rozwijać swój biznes w Katowicach. To dowód, że coraz więcej firm wiąże swoją przyszłość z tym miastem, ale przede wszystkim młodzi ludzie znajdują tutaj atrakcyjną pracę i dobre miejsce do życia – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Silesia Business Park jest znanym miejscem na mapie miasta i z uwagi na oryginalną elewację porównywany jest przez mieszkańców do tiramisu. Na zewnątrz, między budynkami kompleksu znajduje się stacja niezwykle popularnego w Katowicach roweru miejskiego City By Bike. Jest to duże ułatwienie dla osób dojeżdżających do Katowic pociągiem – mogą one wypożyczyć rower ze stacji znajdującej się na dworcu i dojechać do Silesia Business Park w zaledwie 10 minut. "Tiramisu", poza standardowymi udogodnieniami, oferuje pracownikom również centrum medyczne oraz plenerową siłownię, a już wkrótce – przedszkole, które we wrześniu rozpocznie swoją działalność.

***
Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby:
  • Kompleks docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych.
  • Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie ok 12 tys. mkw.
  • IV etap kompleksu (budynek D) dostarczy 12 kondygnacji naziemnych i 2-poziomowy parking.
  • Zakończenie budowy budynku D – 3/4 kw. 2018 r. 
  • Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m.
  • Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
  • W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. 
  • Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.
Źródło: materiały prasowe