DODAJ

Startuje kolejna inwestycja biurowa na Prądniku Czerwonym

Biura / Kraków
Startuje kolejna inwestycja biurowa
Damian Daraż
2016-12-28 19:01:36
W ostatnich latach Prądnik Czerwony stał się enklawą powierzchni biurowych z wysokimi budynkami. Na działce przy ulicy Lublańskiej 34, obok kompleksu biurowego "Quatrro Business Park" rozpoczęła się kolejna inwestycja, kompleksu biurowego "Tertium Business Park".

W ramach projektu biurowego powstanie kompleks trzech budynków o całkowitej powierzchni 37 500 mkw. Każdy z budynków będzie dysponował po 12 500 mkw. powierzchni biurowej. Powierzchnia typowego piętra to 1200 mkw. powierzchni.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, zaplanowana wybudowanie 10 piętrowego biurowca, wraz z dwupoziomowym parkingiem podziemnym, zaplanowano w nim 583 miejsc dla samochodów. Dodatkowo na zewnątrz budynku zaplanowano 15 miejsc postojowych.

Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna BRK S.A. Plan inwestycji zakłada, że budowa pierwszego obiektu zakończy się w drugim kwartale 2018 roku.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo w jakich ramach czasowych powstawać będą kolejne obiekty, ich budowa wiązać się będzie z rozbiórką obiektów biurowych, gdzie mieściła się m.in. siedziba firmy Budostal 2. Prace rozbiórkowe i budowa pozostałych etapów zależeć będzie od postępów w komercjalizacji.

Inwestorem kompleksu biurowego jest Grupa Buma. Jest to kolejna inwestycja biurowa realizowana w tej okolicy. Do końca kwietnia 2017 roku zostanie oddany do użytku biurowiec "Astris" mieszczący się przy ulicy Lublańskiej. Obiekt ten dostarczy na krakowski rynek 13 000 tys. mkw. powierzchni biurowej. A jego inwestorem zakon ojców Pijarów.