DODAJ

Skanska wykona nowy most na DK-52 w Biertowicach

małopolskie
Skanska wykona nowy most
RynekInfrastruktury
2014-06-17 11:12:08

W powiecie myślenickim w Biertowicach na drodze krajowej nr 52 powstanie nowy most. Inwestycję na zlecenie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zrealizuje Skanska. Nowa przeprawa powinna być gotowa we wrześniu 2015 roku.


 


Nowy obiekt na Skawince w Biertowicach powstanie w miejscu dotychczasowej przeprawy, która ma zostać rozebrana. Koszt budowy nowego mostu wyniesie 3,4 mln zł brutto. Poza budową mostu Skanska zajmie się też przebudową odcinka drogi krajowej nr 52 na 200-metrowym odcinku wraz z poboczami.


 


Most w Biertowicach będzie posiadał konstrukcję łukowa, do której zostanie podwieszony ustrój nośny za pomocą wieszaków wysokiej wytrzymałości. Na moście zostaną zamontowane bariery betonowe i odwodnienie. Po obu stronach obiektu pojawią się też chodniki.


 


Ze względu na to, że nowy most w Biertowicach zostanie wybudowany w miejscu istniejącego, konieczna będzie budowa tymczasowego obiektu objazdowego. Dopiero potem stary most będzie rozbierany i rozpocznie się budowa nowego obiektu.


 


Łukasz Gawron, kierownik budowy firmy Skanska mówi, że dzięki przeprawie tymczasowej ruch na drodze krajowej nr 52 zostanie zachowany, a kierowcy nie odczują zbyt dużych utrudnień związanych z budową. – Po moście objazdowym będą mogły poruszać się zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe – wyjaśnia Gawron.