DODAJ

Poznań: Urząd Miasta przeznaczy 2,5 mln złotych na renowację kamienic

Poznań
Poznań: Urząd Miasta przeznaczy
Klaudia Nowicka
2018-02-02 16:29:16
Mieszkańcy nie są w stanie uzbierać środków, które pozwalają na przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych w zabytkowych kamienicach. Na pomoc przychodzi Urząd Miasta Poznania, który w tym roku przeznaczy na ten cel ponad 2 mln złotych. 

Obiekty są coraz bardziej zniszczone i wymagają prac remontowych. Dzięki dofinansowaniu remontów ze strony miasta zostaną wykonane prace konserwatorskie, restauratorskie oraz budowlane, a wszystko dla kamienic, które na listach poznańskich widnieją jako zabytki. 

Klaudia Nowicka

Właściciele nieruchomości do końca listopada 2017 roku starać się o wsparcie miasta na kolejne lata. Blisko 40 złożonych wniosków wyceniono na 6 mln złotych. Miasto nie może zdecydować się na patronat i wsparcie we wszystkich remontach. Trwa analiza merytoryczna zgłoszeń, spośród których w kwietniu wyłonione zostaną obiekty poddane remontom już w tym roku. Zgłoszenia będą rozpatrywane przez Komisję Kultury i Nauki RMP, później skierowane zostaną w formie uchwały do Rady Miasta Poznania.

W ubiegłym roku miasto dofinansowało renowacje budynków m.in. przy ul. Roosvelta, Niegolewskich, Limanowskiego czy Konopnickiej. 

Klaudia Nowicka