Ruszyła rewitalizacja Hotelu Grand. Zabytkowy obiekt znów ma być wizytówką Wrocławia źródło: mat. inwestora

Ruszyła rewitalizacja Hotelu Grand. Zabytkowy obiekt znów ma być wizytówką Wrocławia

WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Położony vis-a-vis Dworca Głównego zabytkowy Hotel Grand przejdzie rewitalizację. – Obiekt ponownie stanie się architektoniczną perłą i wizytówką miasta – zapewnia inwestor.

Gruntowna modernizacja zabytkowego Hotelu Grand przy ulicy Piłsudskiego, który przed wojną znany był jako Hotel du Nord, to inwestycja wyczekiwana od dawna. W czerwcu inwestor otrzymał pozwolenie na na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę obiektu

Teraz inwestycja już ruszyła, a wrocławski deweloper Rafin zaprezentował szczegóły całego przedsięwzięcia.



Jak zmieni się Grand?

Jak tłumaczy inwestor, zakończone niedawno, ponad 2-letnie prace projektowe pozwoliły na rozpoczęcie robót budowlanych, które spółka planuje zakończyć na przełomie 2020/2021 roku. Hotel będzie miał 4 gwiazdki.  
Rewitalizowany Hotel Grand będzie miał 172 pokoje (148 w Hotelu Grand oraz 24 przestronne apartamenty w części hotelowej przy ul. Gwarnej). Pod Grandem powstanie parking dla hotelowych gości, a na dachu budynku znajdzie się tzw. otwarty SkyBar z widokiem na Dworzec Główny PKP. 
W obiekcie pojawi się także przestrzeń na parterze o powierzchni 271 mkw., którą dzięki tzw. ścianom mobilnym będzie można podzielić na większą liczbę mniejszych sal konferencyjnych. 



"Projekt przygotowany ze szczególnym pietyzmem"
Za projekt rewitalizacji Granda odpowiedzialna jest wrocławska pracownia GREG Architekci.
– Architektura jest naszą pasją, dlatego z sukcesem rewitalizujemy zabytkowe hotele: Hotel Piast i Hotel Europejski. Nadszedł czas na największy projekt  przygotowany ze szczególnym pietyzmem: Hotel Grand. To nie koniec, gdyż w naszym portfolio już czeka następny zabytek w ścisłym centrum miasta – mówi Paweł Rojek, prezes spółki Rafin.
Przypomnijmy bowiem, że kilka miesięcy temu Rafin kupił od Politechniki Wrocławskiej zabytkowy hotel Lothus przy ulicy Wita Stwosza.

Grzegorz Górka, główny projektant rewitalizacji hotelu Grand, podkreśla, że realizacja tego projektu była największym wyzwaniem projektowym w jego dotychczasowej karierze zawodowej.
 Z każdym kolejnym etapem nabieraliśmy co raz większego szacunku do tego obiektu. Ranga miejsca, w którym jest zlokalizowany oraz jego bogata historia bezsprzecznie zobowiązywały nas do tego. Dzisiaj projekt zostaje wdrożony do realizacji co jest dla nas ogromnym sukcesem – tłumaczy Górka.  



Wiele zmian i modyfikacji
REKLAMA
Paweł Rojek mówi z kolei, że projekt od momentu powstania przechodził wiele zmian i modyfikacji. 
– Czasem nie zgadzaliśmy się z nimi. Jednak po konsultacjach z przedstawicielami urzędów, organizacji zawodowych architektów i inżynierów budownictwa oraz organizacji obywatelskich, znaczącego zaangażowania ze strony konserwatora miejskiego  stał się po prostu… lepszy – zaznacza Rojek.
A Grzegorz Górka dodaje:
Dążyliśmy do realizacji projektu obejmującego bardzo szeroki zakres, wchodzącego w rozwiązanie najdrobniejszych detali i szczegółów dotyczących formy i funkcji obiektu. Projekt oprócz projektu architektoniczno-budowlanego obejmuje wnętrza, elementy identyfikacji i informacji wizualnej, logo itp. Kompleksowe opracowanie w naszej ocenie jest szansą na uzyskanie spójnego i szlachetnego efektu końcowego.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA