DODAJ

Zabrzański odcinek DTŚ na finiszu

Drogi i mosty / śląskie
Zabrzański odcinek DTŚ na
RynekInfrastruktury
2014-05-06 15:46:52

Zgodnie z harmonogramem prac, zabrzańskie odcinki Drogowej Trasy Średnicowej biegnące od granicy z Gliwicami do węzła de Gaulle'a mają zostać oddane do użytku w ciągu najbliższych tygodni.


 


Najnowszy raport z postępu prac pokazuje, że w przypadku większości zadań prace są już na ukończeniu, zarówno w przypadku wylanej nawierzchni, jak i nasypów i wiaduktów. Nic nie wskazuje na to, by prace na odcinku przebiegającym przez Zabrze miały się przedłużyć.


 


Gdy plac budowy opuszczą wykonawcy, rozpocznie się procedura odbiorów, która ma potrwać kilka tygodni. Dopiero po jej zakończeniu z nowej Drogowej Trasy Średnicowej będą mogli korzystać kierowcy.


 


Mniejsze zaawansowanie prac można zaobserwować na odcinkach gliwickich DTŚ biegnących przez Sośnicę, centrum, w kierunku drogi krajowej. Prace przebiegają jednak bez większych trudności, a przewidywany termin oddania do użytku tej części trasy to jesień bieżącego roku.


 


Ostatni odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, oznaczony jako G2 ma być zakończony w 2015 roku. Gliwickie odcinki DTŚ połączą się z autostradą A1 poprzez powstający węzeł. Obiekt ten będzie gotowy jesienią tego roku.


 


Realizacja Drogowej Trasy Średnicowej prowadzona jest już od lat. W zeszłym roku okazało się, że szacunkowa wartość projektu wzrosła w tym czasie o około 334 mln zł. W celu rozwiązania problemu udało się przenieść finansowanie gliwickiego odcinka G2 z Regionalnego Programu Operacyjnego do ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.