DODAJ

Trójmiasto: Sopot chce sprzedać działki znajdujące się w Gdańsku za 18 mln złotych

Gdańsk
Trójmiasto: Sopot chce sprzedać
Klaudia Nowicka
2018-02-08 14:38:37
Sopot chce sprzedać dwie działki o łącznej powierzchni 4 hektarów za 18 mln zł. Nieruchomości jednak znajdują się w Gdańsku. 

Posesje znajdują się na terenie Łostowic, między ulicami Ofiar Grudnia i Wielkopolską. Łącznie stanowią około 44 tys. mkw. powierzchni. Przy rozliczeniach między gminami podczas budowy Ergo Areny – tak teren wszedł w posiadanie Sopotu. Hala widowiskowo-sportowa powstawała na granicy dwóch miast i dlatego podjęto decyzję o zmianie przebiegu ich granic. Obie strony zawarły umowę, na mocy której grunt pod budowę hali został przekazany Gdańskowi, w zamian za co Sopot otrzymał działki w dzielnicach Łostowice i Ujeścisko. Umowa została zawarta w 2005 roku. 

ERGO Arena / Facebook


Na najbliższej sesji radni miasta Sopot mają podjąć decyzję i uchwalić stosowną uchwałę. Wtedy miasto dwie z trzech działek wystawi na sprzedaż w przetargu. Na dzień dzisiejszy obie nieruchomości są zarośnięte krzakami. Wedle dokumentów są przeznaczone na zabudowę mieszkaniowo-usługową. Wartość działek szacowana jest na 18 mln złotych.