DODAJ

SOHO Factory powstaje w Warszawie

Mieszkania i domy / Warszawa
SOHO Factory powstaje w
Kajtman
2017-12-12 17:24:13
Yareal zakupił od spółki SOHO Development ponad 5-hektarowy teren na Pradze-Południe, znany jako SOHO Factory. W tej unikalnej lokalizacji Yareal – zachowując charakter i ducha projektu stworzony przez poprzedniego właściciela – wzniesie kompleks mieszkalny mierzący blisko 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej, łączącej postindustrialny klimat z nowoczesnością. Nowe osiedle zostanie wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a przyjazny dla środowiska charakter wszystkich etapów inwestycji potwierdzi zielony certyfikat BREEAM.

Yareal nabył na warszawskiej Pradze-Południe dwie rozległe parcele o łącznej powierzchni 5,3 ha. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstaną pomiędzy ul. Mińską i Żupniczą, na terenie ponad 8-hektarowego kompleksu SOHO Factory. W ostatnich latach dzielnica stała się jednym z najpopularniejszych miejsc zamieszkania w stolicy, m.in. dzięki intensywnym działaniom rewitalizacyjnym prowadzonym w prawobrzeżnej części miasta oraz dynamicznemu rozwojowi osiedli mieszkaniowych. 

Kompleks planowany przez Yareal na terenie SOHO będzie realizowany etapami i zgodnie z całkowicie nową koncepcją urbanistyczną. Komercjalizacja nowego osiedla rozpocznie się przed końcem 2018 r. od pierwszego budynku, który powstanie u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej. 

Chcemy zachować unikalny charakter i atmosferę SOHO Factory stworzone przez poprzedniego właściciela. Niezwykła architektura kompleksu zachwyci dotychczasowych i nowych mieszkańców, podobnie jak atmosfera tego miejsca, łącząca postindustrialną przestrzeń, nowoczesny design, wielkomiejski styl życia i komfort mieszkania w bardzo atrakcyjnym otoczeniu. Wniesiemy do tego konceptu jakość i standard, z których słynie Yareal. Jestem przekonany, że SOHO by Yareal stanie się ważnym miejscem dla całej dzielnicy i Warszawy – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Znajdujące się na terenie SOHO trzy zabytkowe budynki zostaną zrewitalizowane. Yareal zamierza wkomponować nowe budynki w istniejącą zabudowę, zdominowaną obecnie przez ceglane, poprzemysłowe obiekty. Intencją dewelopera jest gruntowna renowacja zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz wprowadzenie do budynków zróżnicowanych usług, które uzupełnią ofertę obecnych już na terenie SOHO restauracji, placówek handlowych i usługowych oraz infrastruktury społecznej. Yareal w ciągu ostatnich kilkunastu lat działalności na warszawskim rynku nieruchomości zdobył cenne doświadczenie w przywracaniu blasku historycznej zabudowie. Know-how firmy będzie katalizatorem dalszego prężnego rozwoju SOHO.

Dotychczas na terenie SOHO Factory powstało kilka nowych inwestycji mieszkaniowych wzniesionych w ostatnich latach na zachodnim i wschodnim krańcu kompleksu. Yareal nabył najbardziej atrakcyjną, środkową część kwartału, gdzie wzdłuż centralnej alei zostanie wybudowany wielofunkcyjny kompleks apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Pierwsze lokale trafią do sprzedaży za rok, a realizacja całej inwestycji jest wstępnie planowana na około sześć lat. Szczegółowy harmonogram inwestycji będzie znany po sfinalizowaniu prac nad koncepcją urbanistyczną dla całego kompleksu SOHO. 

Klimat SOHO
Najważniejszą cechą z punktu widzenia mieszkańców i sąsiadów SOHO będzie niezwykły, postindustrialny i artystyczny klimat osiedla. W kompleksie będzie dominowała harmonijna kompozycja nowoczesności z historycznym dziedzictwem, a zarazem komfortem użytkowania mieszkań oraz wspólnych przestrzeni. 

Yareal zaoferuje szeroki wachlarz funkcji usługowo-handlowych. Na terenie obecnego SOHO już teraz są dostępne popularne punkty gastronomiczne, jak targ z ekologiczną żywnością BioBazar, czy też restauracja "Warszawa Wschodnia". W przyszłości oferta dla mieszkańców będzie bardziej rozbudowana i zróżnicowana.

Obecne SOHO jest też przestrzenią do pracy dla firm i startupów, a także miejscem inspirujących wydarzeń kulturalnych. Twórczość artystów można podziwiać na miejscu m.in. w Studiu Teatralnym Koło i Teatrze Niewielkim. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Neonów, będące pierwszym w Polsce muzeum poświęconym powojennym reklamom świetlnym.

Ciekawa okolica, blisko centrum
Wielkim atutem SOHO będzie nie tylko inspirująca przestrzeń wewnątrz osiedla, ale również ciekawa okolica i dostęp do pobliskich terenów zielonych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pobliski 58-hektarowy Park Skaryszewski z urokliwym Jeziorkiem Kamionkowskim. Zaletą SOHO jest również bliskość bulwarów nad Wisłą, które stały się jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań i spacerów wzdłuż promenady. Na miłośników kultury czeka znajdujący się nieopodal Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera. Z kolei fani sportu i muzyki będą mogli na piechotę przespacerować się na Stadion Narodowy, gdzie odbywają się m.in. mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, koncerty muzyczne oraz wielkie imprezy rozrywkowe. 

Zaletą kompleksu SOHO będzie nie tylko atrakcyjna lokalizacja w postindustrialnej części Pragi, ale również bardzo dobre połączenia z innymi częściami miasta. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe oraz dworzec kolejowy "Warszawa Wschodnia", skąd można wygodnie dojechać szybką koleją miejską do Śródmieścia, a na Lotnisko Chopina w zaledwie ok. pół godziny. Dojazd samochodem do centrum Warszawy zajmuje ok. kwadransa. Najnowszy projekt budowy trzeciej linii warszawskiego metra zakłada realizację stacji metra przy ulicy Mińskiej, zaledwie kilkaset metrów od granic osiedla. 

Ekologiczne innowacje
SOHO będzie budowane przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. O komfort domowników dodatkowo zadba system inteligentnego zarządzania domem. Co więcej, osiedle będzie certyfikowane w renomowanym systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości i zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Źródło: materiały prasowe