DODAJ

Deweloper dba o środowisko

Mieszkania i domy / Luboń
Deweloper dba o środowisko
Kajtman
2016-04-15 14:30:15
Miejsca, w których buduje deweloper wielu osobom kojarzą się z brakiem przestrzeni zielonych. Bowiem stawiane budynki powstają na dotąd niezagospodarowanych terenach, zielonych płucach miast. Są jednak deweloperzy, którzy dbają o otoczenie. Na nowych osiedlach stawiają skwery czy dziedzińce. Tak jest w przypadku NCS-Bud, który nie tylko zapewnia zielone tarasy na ostatniej kondygnacji, ale także dba o środowisko już na etapie budowy.

Wschodnia 19 to inwestycja, powstająca w Luboniu, realizowana przez NCS-Bud. Na terenie przeznaczonym pod budowę podczas rozpoczęcia prac odkryto siedlisko żab. Deweloper, będąc w zgodzie z naturą, zadbał, by płazy znalazły nowy, bezpieczny dom. Zgodnie z wydaną oficjalną decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu żaby zostały przeniesione do majątku Rogalin. – Poszukiwaliśmy miejsca, w którym żaby będą bezpieczne, dlatego wybór padł na Rogalin. Majątek ma 600 hektarów pól i łąk, dlatego z pewnością to będzie dobre lokum – zaznacza przedstawiciel generalnego wykonawcy CMX Park 2. Pierwszy odłów żab odbył się 7 kwietnia 2016 roku pod nadzorem herpetologa, natomiast drugi dwa dni później, 9 kwietnia br. Plac budowy będzie jeszcze nadzorowany przez około dwa tygodnie, by w przypadku pojawienia się kolejnych płazów proces powtórzyć. Takie działanie pokazuje, że zarówno deweloper, jak i generalny wykonawca dbają, by otoczenie, w którym są realizowane przez nich projekty było bezpieczne.

Poza ochroną istniejących płazów, NCS-Bud zadba o środowisko w inny sposób. Zapewni mieszkańcom sporo zieleni. W ramach projektu powstaje 146 mieszkań i 2 lokale usługowo-handlowe. Wybierać można spośród lokali dwu- i trzypokojowych, dwupoziomowych apartamentów oraz mieszkań z zielonymi tarasami, bowiem na najwyższej kondygnacji architekt zaprojektował „zielone pokoje” dostępne dla mieszkańców ostatniego piętra. – Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom cieszyć się z zieleni w centrum miasta. Z pewnością jest to propozycja szczególnie atrakcyjna dla osób zapracowanych – nie wychodząc z domu mogą cieszyć się świeżym powietrzem i kontaktem z naturą – podkreśla Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora NCS-Bud. Dodatkowym atutem jest również zamknięty dla ruchu kołowego dziedziniec. Będzie on w sposób architektoniczny osłonięty budynkami i dzięki temu stworzy zamkniętą strukturę, bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców osiedla.