DODAJ

Osiedle Słoneczne coraz bliżej

Mieszkania i domy / Szamotuły
Osiedle Słoneczne coraz bliżej
Kajtman
2017-11-10 15:09:37
Od jesieni 2016 roku trwają prace związane z realizacją inwestycji Osiedle Słoneczne. Przy ulicy Gąsawskiej w Szamotułach powstaje kameralny budynek wielorodzinny z 36 mieszkaniami. Projekt uzupełnią jeszcze dwa kolejne bloki.

Projekt osiedle Słoneczne będzie się składał docelowo z trzech budynków wielorodzinnych. Aktualnie, na zaawansowanym etapie prac jest budowa pierwszego z nich, z 36 mieszkaniami. Planowany termin ukończenia to już pierwszy kwartał 2018 roku. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą lokale jedno- dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 33,4 do 54,4 m kw. W największych mieszkaniach zostaną zaaranżowane pokoje dzienne z aneksem kuchennym, dwie sypialnie i przestronna łazienka. Z kolei mieszkańcy na parterze skorzystają z ogródków, a do lokali na piętrze będą przynależeć balkony. Ceny zaczynają się od 3670 zł brutto za m kw., co wraz z terminem oddania budynku pozwala na skorzystanie jeszcze z dopłat rządowych kończącego się już powoli programu MdM. Obecnie na inwestycji prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Kładzione są tynki oraz posadzki, montowane są także instalacje sanitarne i elektryczne.

Deweloper zadba o przestrzenie wspólne i małą architekturę. – Mając na uwadze komfort mieszkańców do każdego z mieszkań przewidziane jest miejsce postojowe. Wygodny parking jest już gotowy. Ponadto powstanie plac zabaw, a warto dodać, że w pobliżu gmina planuje zagospodarować teren rekreacyjny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. 

Osiedle Słoneczne powstaje w miejscu spokojnym, otoczonym zielenią. Szamotuły to kilkunastotysięczne miasteczko, niecałe 40 km na północny zachód od Poznania. Wystarczy nieco ponad 10 minut, aby z miejsca inwestycji przy Gąsawskiej spacerem dotrzeć na dworzec PKP, czy autobusowy. Inwestycja może zainteresować nie tylko mieszkańców Szamotuł, ale także innych regionów. 

Źródło: materiały prasowe