DODAJ

Pod Poznaniem wybudują osiedle przypominające rzymskie Koloseum

Mieszkania i domy / Złotniki
Pod Poznaniem wybudują osiedle
Artivia
2013-02-22 17:11:50

W podpoznańskiej miejscowości Złotniki powstanie luksusowe osiedle zainspirowane architekturą starożytnego Rzymu, głównie Koloseum. Na antyczne imperium w polskim wydaniu będzie składać się 10 jednorodzinnych domów, z czego każdy ma kosztować minimum 900 tys. złotych. Inwestor, firma Luxury House, ma już pozwolenie na budowę.
Osiedle na terenie gminy Suchy Las będzie miało charakter szeregowy i pomieści 10 segmentów – po pięć z każdej strony biegnącej jego środkiem alei. Domy jednorodzinne będą miały powierzchnię 150 m kw. Na parterze każdego budynku znajdzie się garaż, a także część dzienna. Z kolei na piętrze zostaną zaaranżowane pokoje oraz sypialnia z antresolą. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą również trzy tarasy, z czego jeden będzie skierowany w stronę ulicy, a dwa na ogród. W ofercie deweloper przewiduje sprzedaż mieszkań w stanie deweloperskim, ale również w opcjach standard plus lub premium, w których będzie można wybrać zainstalowanie sauny lub jacuzzi w ogrodzie. W standardzie znajdzie się klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, inteligentny system umożliwiający zdalne zarządzanie domowymi urządzeniami oraz rozwiązania proekologiczne.


 


Inwestycja przy ulicy Krótkiej ma stanowić połączenie historii z przyszłością oraz piękna starożytnej architektury z nowoczesną technologią. Elewacja domów będzie przypominać rzymskie Koloseum, a do osiedla będzie prowadziła brama stworzona na wzór Łuku Konstantyna Wielkiego, przy której staną dwie rzeźby lwów. Elewacja zostanie wykonana z klinkieru belgijskiego, który ma imitować cegły Colosseo. Uzupełnienie będą stanowić ornamenty, lustrzane i ogromne okna wzorowane na otworach z Amfiteatru Flawiuszów oraz attyka. Dodatkowo w przydomowych ogródkach umieszczone zostaną rzeźby gladiatorów, a płoty będą ozdobione mozaikami oraz płaskorzeźbami. Całość dopełni roślinność, aleja z rzymskiego bruku oraz gazowe pochodnie.


 


Ekstrawaganckie osiedle zaprojektował architekt Rafał Mroczkowski, a koncepcja zabudowy to pomysł Łukasza Bodnarowskiego, właściciela firmy deweloperskiej Luxury House. Inwestor uzyskał w listopadzie 2012 roku pozwolenie na budowę. Zakłada, że osiedle powstanie w ciągu 2-3 lat.