DODAJ

PTB Nickel ponownie buduje dla firmy ALTOM

wielkopolskie
PTB Nickel ponownie buduje
Kajtman
2014-10-01 12:47:33

PTB Nickel po raz kolejny zostało generalnym wykonawcą inwestycji firmy ALTOM, działającej na polskim rynku AGD od ponad 20 lat. Do końca czerwca 2015 r. w miejscowości Kocanowo k. Poznania spółka rozbuduje istniejące zaplecze magazynowe inwestora o kolejne 6 tys. m2. Trwająca niespełna 9 miesięcy budowa będzie prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. To druga, po rozbudowie hali magazynowo-logistycznej w Gnieźnie, realizacja PTB Nickel dla jednego z największych w kraju projektantów i dystrybutorów szkła, sztućców, porcelany oraz naczyń kuchennych.


 


W drugiej połowie września br. PTB Nickel rozpoczęło prace projektowe związane z rozbudową hali magazynowej gnieźnieńskiej firmy ALTOM. W ciągu 9 miesięcy w miejscowości Kocanowo w gminie Pobiedziska powstanie zaplecze magazynowe o powierzchni użytkowej ok. 9 tys. m2 wraz
z drogami i placami zewnętrznymi, zajmującymi prawie 3,4 tys. m2. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w czerwcu 2015 r.


 


– Spółka ALTOM zaufała nam po raz pierwszy 12 lat temu. Powiększyliśmy wówczas praktycznie o 100% jej zlokalizowane w Gnieźnie zaplecze logistyczne i magazynowe. Bardzo się cieszymy, że mamy okazję ponownie współpracować przy podobnej inwestycji w Kocanowie – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – Od początku działalności jedną z naszych specjalizacji jest budowa hal magazynowych i produkcyjnych, w tym także obiektów w ruchu. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do takich inwestycji, zarówno od strony projektowej, jak i wykonawczej. I co często najważniejsze, zawsze zapewniamy naszym klientom niezwykle krótkie terminy realizacji.


 


PTB Nickel rozbudowuje zaplecze magazynowe gnieźnieńskiego projektanta i dystrybutora niezmechanizowanego sprzętu AGD w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Jako generalny wykonawca firma odpowiada za wszystkie etapy inwestycji: od uzyskania wymaganych prawem dokumentów, przeprowadzenia procedury środowiskowej, przygotowania dokumentacji geotechnicznej oraz projektu budowlanego, uzyskania pozwolenia na budowę, po budowę obiektu i uzyskanie dla inwestora pozwolenia na jego użytkowanie. 


 


Od początku swojej działalności PTB Nickel z sukcesem realizuje projekty dla przemysłu, rozwijając infrastrukturę zakładów produkcyjnych oraz zaplecza magazynowe i logistyczne. W ostatnich 2 dekadach firma wzbogaciła swoje portfolio o kilkadziesiąt inwestycji, budując na zlecenie polskich oraz międzynarodowych spółek i koncernów hale magazynowe, produkcyjne, a także obiekty specjalne. PTB Nickel jako generalny wykonawca odpowiadało za budowę zakładów i hal dla takich potentatów w swoich branżach, jak m.in.: GlaxoSmithKline, Europoles, Inline, Hochland, Kraft Foods Polska, BASF, Aquanet czy Bowa.