Apartament z widokiem

Apartament z widokiem

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Minimalizm przełamany grą faktur i świateł, dużo dobrego włoskiego designu i zaskakujące dodatki – tak prezentuje się apartament Bulwar Drobnera 41/5D, zaprezentowany przez WPBM Mój Dom. Wnętrze zaaranżowano według projektu firmy Lux'Arte.

 

Surowy dekoracyjny tynk, gres i marmur komponują się tutaj z ciepłymi okładzinami, a detale i strukturę materiałów wydobywają urozmaicone rodzaje oświetlenia. Znajdziemy wśród nich podświetlane ażurowe płyty z marmuru projektu Raffaello Galiotto, minimalistyczne srebrne kinkiety typu Up/Down od Rodolfo Doldoni, czy inspirowaną motywem statywu kamery stojącą lampę Fortuny, wg projektu Mariano Fortuny z 1985 roku. Salon apartamentu połączony został ze strefą kuchenną. Jej ukrytą w ścianie czarną zabudowę uzupełnia oryginalnie rozsuwana wyspa. Moving Table niemieckiej firmy Häcker (nagroda Interior Innovation Award – Selection 2013) jednym ruchem zamienia się w designerski stół, bądź z powrotem w wyspę kuchenną. Salon wyposażony został także w meble z mediolańskiej pracowni Molteni (sofa, stół, krzesła obszyte skórą), a na jednej z jego ścian znajduje się szeroka, przykuwająca wzrok płaskorzeźba. Strefę dzienną i przeznaczoną dla gości uzupełnia wykończona ręcznie formowaną cegłą łazienka oraz zimowy ogród z widokiem na panoramę wrocławskiego Starego Miasta. Możemy także rozsiąść się na jednej z designerskich puf marki Vondom, lub przejrzeć w lustrze zaprojektowanym przez Daniela Liebeskinda. W strefie prywatnej apartamentu znalazły się m.in. sypialnia i pomieszczenie na gabinet lub garderobę. Ciekawie zaaranżowana została także duża łazienka: żywa, zielona ściana ze specjalnie dobranego gatunku porostów, sąsiaduje tu z delikatną kamienną mozaiką Sicis, sprowadzoną z Ravenny.

REKLAMA

 

Bulwar Drobnera to położony na skraju wrocławskiego Nadodrza kameralny apartamentowiec z panoramicznym widokiem wprost na Stare Miasto. Elewacja budynku wykończona została kremowym trawertynem. – Z materiału tego powstało m.in. rzymskie Koloseum, fasada i kolumnada Bazyliki św. Piotra, czy – bardziej współcześnie – Lincoln Center w Nowym Jorku. Posiada on ciepłą barwę i piękne, delikatne uwarstwienie. Wewnątrz budynku znalazło się 17 apartamentów o powierzchni od 47 do 300 m2, w tym 3 dwupoziomowe penthousy, znajdujące się na najwyższych kondygnacjach. Parter i pierwsze piętro zaprojektowano jako przestrzeń handlowo-usługową oraz biurową. Wyższe kondygnacje wyposażone zostały w obszerne balkony z przesuwanymi, drewnianymi roletami oraz przeszklone zimowe ogrody.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA