Wrocław: Arche wybuduje siedmiopiętrowy hotel tuż przy lotnisku źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Arche wybuduje siedmiopiętrowy hotel tuż przy lotnisku

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W trzygwiazdkowym obiekcie przy zbiegu ulic Rdestowej i Granicznej znajdzie się 120 pokoi, w tym 12 apartamentów. Ma być gotowy w przyszłym roku.
Trzygwiazdkowy hotel będzie liczył osiem kondygnacji. Na pierwszej inwestor zaplanował restaurację, a na drugiej cztery sale konferencyjne o łącznej powierzchni 350 mkw. z możliwością połączenia ich w jedną. Na gości będzie czekało 120 pokoi, w tym dwanaście apartamentów z oddzielną sypialnią i widokiem na terminal oraz lotnisko.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Na ósmej kondygnacji (siódmym piętrze) z widokiem na port lotniczy będzie strefa SPA z dwiema saunami, jacuzzi i siłownią. Bar będzie całodobowy. Większość pokoi ma ekspozycję na port oraz na centrum Wrocławia – mówi Wojciech Grochowski, właściciel firmy Celid, która wnioskowała o pozwolenie na budowę.
Budowa obiektu ma ruszyć wiosną i potrwa do jesieni 2019 roku.
O zaplanowaniu inwestycji w tej lokalizacji zadecydował brak hotelu przy rozwijającym się lotnisku, budowa obwodnicy Leśnicy oraz możliwość realizacji ciekawego projektu – wyjaśnia Wojciech Grochowski.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Za projekt odpowiada Andrzej Konieczny z Architektonicznej Pracowni Projektowej Akcent. Właścicielem i operatorem hotelu jest deweloper Arche Sp. z o.o.
Ta firma planuje także m.in. przebudować dawny szpital dziecięcy przy alei Kasprowicza na hotel, o czym pisaliśmy w styczniu.
mat. inwestora
mat. inwestora

Pozytywne podejście władz lotniska

REKLAMA
Budynek powstanie przy zbiegu ul. Rdestowej i Granicznej. Pozytywnie zapatrują się na tę inwestycję przedstawiciele lotniska.
W naszej ocenie potencjał na usługi hotelarskie przy lotnisku jest bardzo duży. W związku z tym zarówno planowana inwestycja przy ulicy Rdestowej, jak i hotel renomowanej, międzynarodowej sieci budowany bezpośrednio przy porcie na nasze zlecenie idealnie wpasują się w potrzeby rynku. Zakładamy, że oferta obu obiektów będzie się uzupełniać, na czym skorzystają szczególnie nasi pasażerowie – komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

W pobliżu mają też powstać budynki hotelowo-usługowe

Firma Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o., mająca na swoim koncie kilka osiedli, planuje inwestycję hotelowo-usługową na Strachowicach, o czym także pisaliśmy w styczniu.
Inwestor złożył 29 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę czterech budynków hotelowo-usługowych przy ul. Zarembowicza, niedaleko zbiegu z Rdestową. Przedsięwzięcie ma powstać na działkach nr 27/8 praz 28/3, o łącznej powierzchni ponad 1,1 ha. Za projekt odpowiada Marcin Dziewoński z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
UM Wrocławia
UM Wrocławia
Firma prezentuje wspomniane działki w swojej ofercie gruntów sprzedażowych i przedstawia na stronie szczegóły planu miejscowego. Maksymalna powierzchnia inwestycji może wynieść 22 352 mkw., przy czym na zabudowę inwestor może przeznaczyć najwyżej 4 470 mkw., na tereny zielone co najmniej 1674,4 mkw. (minimum 15 procent pow. nieruchomości), a na komunikację i parkingi 5029 mkw.
MPZP przewiduje utworzenie w tym miejscu obiektów aktywności gospodarczej typu 2, czyli m.in. biur, produkcji, gastronomii i handlu detalicznego małopowierzchniowego. Do tego mogą tam powstać budynki hotelowe oraz kongresowe i konferencyjne.
Maksymalna liczba kondygnacji wynosi pięć. Budynki nie mogą być wyższe niż 20 m. Dla biur i obiektów kongresowych i konferencyjnych powinny powstać trzy miejsca parkingowe na 100 mkw. pow. użytkowej, a w przypadku budynków hotelowych – sześć miejsc na dziesięć pokoi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA