DODAJ

Wrocław: Biuro Wre Nieruchomości postawi domy na Oporowie

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Biuro Wre Nieruchomości
Mariusz Bartodziej
2018-01-25 20:44:36
Wre Projekt Sp. z o.o. Biuro Nieruchomości Sp. k., spółka powiązana z wrocławskim deweloperem i2 Development, wybuduje osiedle dziesięciu domów jednorodzinnych przy ulicy Nikliborca. Czeka na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę.

Inwestor otrzymał 29 listopada 2017 roku zgodę na realizację przedsięwzięcia. Chce wybudować dziesięć jednolokalowych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchni około 90 mkw. każdy.

Dokładne informacje podamy, gdy otrzymamy prawomocnie pozwolenie, co potrwa pewnie kilka miesięcy ze względu na odwołania – wyjaśnia Paweł Jarczak z Wre Projekt Sp. z o.o. Biuro Nieruchomości Sp. k.

Wtedy też będzie wiadomo, czy powstanie więcej niż jedno miejsce postojowe na każdy dom. Trzykondygnacyjne nieruchomości będą wyposażone w balkon, taras i ogród oraz osobne wejście.

Biuro złożyło 31 lipca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Nikliborca zespołu budynków jednorodzinnych o łącznej kubaturze blisko 3,8 tys. metrów sześciennych. Domy powstaną na działkach nr 6/1, 6/2, 6/3 oraz 6/4 o powierzchni w sumie blisko 2 tys. mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada Arkadiusz Chamielec z pracowni Chamielec Architekci Sp. z o.o., spółki grupy i2 Development S.A.

UM Wrocławia


Kolejna inwestycja Archicomu także na Oporowie?

Prawdopodobnie na Oporowie swoją kolejną inwestycję mieszkaniową planuje także Archicom, o czym pisaliśmy w październiku 2017 roku.

Jedna ze spółek wrocławskiego dewelopera zawarła 7 września ubiegłego roku umowę na zakup nieruchomości gruntowej o powierzchni 5,5316 ha. Początkowo jako lokalizacja zostały wskazane Krzyki, jednak w skorygowanym raporcie wpisano dzielnicę Fabryczna. W jej obrębie, na Oporowie, u zbiegu ulic Awicenny i Jordanowskiej, znajduje się niezabudowana nieruchomość o powierzchni dokładnie 5,5316 ha, będąca własnością osób fizycznych. To działka nr 2/9, przeznaczona w planie miejscowym m.in. pod zabudowę jednorodzinną.

UM Wrocławia


Wartość transakcji zawartej przez Archicom wyniosła 33 mln 825 tys. złotych brutto. Na zakupionym terenie może powstać około 770 lokali.