DODAJ

Biurowiec Software House na Gaju jednak nie powstanie?

Wrocław
Biurowiec Software House na
Mariusz Bartodziej
2017-08-10 11:58:24
Inwestor, Software House, otrzymał odmowną decyzję w sprawie budowy budynku biurowego przy ulicy Żegiestowskiej we Wrocławiu.


Firma złożyła wówczas wniosek o pozwolenie na budowę "budynku biurowego" o kubaturze blisko 38 tysięcy metrów sześciennych. Projekt architektoniczny przygotował architekt Wojciech Czepil z Pracowni 80 z Wrocławia.

Biurowiec miał powstać na działkach numer 23/2 i 23/3 o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy mkw. Uzupełnienie dokumentacji trwało do początku lipca tego roku, a 4 sierpnia inwestor otrzymał decyzję odmowną.

UM Wrocławia


Wysyp inwestycji w rejonie Żegiestowskiej

Mimo jednej odmowy, w rejonie ulicy Żegiestowskiej powstaje kilka innych dużych inwestycji.

Przy ulicy Żegiestowskiej, tuż obok planowanego biurowca firmy Software House, dwa sześciokondygnacje budynki stawia Vantage Development. Powstanie w nich blisko 300 mieszkań. Pierwszy zostanie oddany do użytku już we wrześniu, a drugi w czerwcu 2018 roku.

fot. Vantage Development S.A.


Po drugiej stronie, przy ul. Brzoskwiniowej, swoją inwestycję planuje firma Inkom. W kwietniu otrzymała pozwolenie na budowę "zespołu budynków: mieszkalnego wielorodzinnego oraz hotelowego z częścią usługową" o łącznej kubaturze niemal 60 tysięcy metrów sześciennych.

Inwestycja planowana jest na działkach nr 23/10 i 9/5 – to teren przylegający od tyłu do jednostki straży pożarnej. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak.

UM Wrocławia


Natomiast przy alei Armii Krajowej 6 ma powstać, z inicjatywy firmy Falken Invest, budynek wielorodzinny. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę na terenie, gdzie obecnie stoi dawny budynek centrali telefonicznej TP SA, w którym potem mieściły się pomieszczenia techniczne Orange i biura.

fot. Tomasz Matejuk


Chodzi o działki oznaczone nr 10/3 i 10/12.

UM Wrocławia