DODAJ

Boom inwestycyjny na Kleczkowie. Dwóch kolejnych deweloperów może budować przy Rychtalskiej [FOTO]

Wrocław
Boom inwestycyjny na Kleczkowie.
Tomasz Matejuk
2017-04-12 15:17:17
Rejon ulicy Rychtalskiej przeżywa w ostatnim czasie boom inwestycyjny. Dwie kolejne firmy deweloperskie  DM Mieszkania i WPBM Mój Dom – mają już pozwolenia na budowę tam budynków mieszkalnych.

Niedawno donosiliśmy, że wrocławska firma DOM.developer szykuje się do rozpoczęcia inwestycji przy ulicy Rychtalskiej 20

W obiekcie znajdzie się 88 mieszkań i trzy lokale usługowe, a także 86 miejsc postojowych w garażu podziemnych oraz 19 miejsc postojowych terenowych. Deweloper przygotuje też od 35 do 37 stanowisk dla rowerów.W marcu dwóch kolejnych deweloperów otrzymało pozwolenia na budowę w tej okolicy.

DM Mieszkania chce wybudować budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym i usługami przy ulicy Rychtalskiej 11, przy zbiegu z ulicą Browarną.

Jakub Zazula


Z kolei WPBM Mój Dom zamierza postawić budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Rychtalskiej 20 A, czyli w miejscu, gdzie do niedawna swój węzeł betoniarski miała firma Dyckerhoff Polska.

Jakub Zazula To projekt powstający w miejscu, które zmieni się radykalnie – bo przecież miasto inwestuje w ten obszar. My jesteśmy nad linią brzegową na styku z bulwarami. Od strony bulwarów wybudujemy budynek mieszkaniowy, a w głębi działki – budynek mieszkaniowy na wynajem. Nasze budynki wraz z budynkami sąsiadów będą tworzyły nową jakość tego miejsca – tłumaczył nam Paweł Słupski z Echo Investment.

Jakub Zazula


Przypomnijmy również, że Vantage Development realizuje tam swój flagowy, wieloetapowy projekt Promenady Wrocławskie, a obok Archicom buduje Sienę.