DODAJ

Bulwar Staromiejski: kolejny budynek nad samą Odrą idzie do rewitalizacji

Mieszkania i domy / Wrocław
Bulwar Staromiejski: kolejny budynek
Tomasz Matejuk
2017-03-03 14:07:09
i2 Development właśnie rusza z kolejną inwestycją na terenie dawnego szpitala przy placu Jana Pawła II. "Przy przystani" ma być – zgodnie z zapowiedziami dewelopera – ekskluzywnym budynkiem mieszkalno-usługowym.

Bulwar Staromiejski to zakrojony na szeroką skalę projekt deweloperski, powstający na ponad 2,5-hektarowym terenie przy placu Jana Pawła II 8. Kolejnym poszpitalnym obiektem, który dostanie drugie życie, będzie dawny budynek fundacji Marii Pulvermacher, stojący tuż nad Odrą.

"Przy przystani" to projekt 6-kondygnacyjnego budynku, w całości podlegającego rewitalizacji. W budynku znajdować się będą 53 mieszkania o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania czteropokojowe o powierzchni od 23 do 79 metrów kwadratowych – zapowiada deweloper.

Inwestor dodaje, że atutem mieszkań będą ich wysokości, osiągające do 4,7 metra, co daje możliwość rozbudowywania przestrzeni użytkowej o antresole.

To już kolejny budynek całego kompleksu, położony tuż nad Odrą, za rewitalizację którego wzięło się i2 Development. Przypomnijmy, że w połowie lutego ruszyła także inwestycja "Dom z herbem".

mat. inwestora


14 budynków i prawie 500 mieszkań

Przypomnijmy, że aktualnie na terenie dawnego szpitala trwa już budowa kilku innych obiektów mieszkalnych – "Przy Arsenale", "Loftów przy fosie", "Na Kazamatach" i "Między Basztami" oraz dwóch biurowych – "Nowy Alexanderhaus" i "The Place".

Cała budowa Bulwaru Staromiejskiego powinna zakończyć się w ciągu 3 najbliższych lat.

– Mamy finansowanie, mamy podpisane kontrakty na wykonawstwo, czekamy na ostatnie decyzje administracyjne co do niektórych budynków, więc został w zasadzie tylko już cykl budowy, trwający do 24 miesięcy, a potem odbiory – wyliczał w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

i2 Development


Łącznie na powierzchni 2,6 hektara znajdzie się 14 budynków wchodzących w skład Bulwaru Staromiejskiego – z niemal 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 20 tys. zaplanowano na cele mieszkaniowe (około 480 apartamentów), a 9,5 tys. zaprojektowano z przeznaczeniem komercyjnym.
m2
m2
rzut 5.03 2 pokoje 68,26 m2 4 piętro
zapytaj 912 808,00 zł
rzut 5.M4 4 pokoje 70,35 m2 4 piętro
zapytaj
rzut 6.M2 2 pokoje 49,61 m2 5 piętro
zapytaj