DODAJ

Wrocław: ComoDomo planuje budowę osiedla na Sołtysowicach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: ComoDomo planuje budowę
Mariusz Bartodziej
2018-02-03 19:03:20
Wrocławski deweloper przymierza się do trzeciej inwestycji mieszkaniowej. Po rewitalizacji kamienicy i realizacji budynków willowych, przyszedł czas na stworzenie osiedla wielorodzinnego.

Inwestor złożył 28 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę przy alei Poprzecznej, blisko zbiegu z ulicą Sołtysowicką, dwóch budynków wielorodzinnych z usługami w parterze. Osiedle ma powstać na działkach nr 4/4, 4/5, 4/6, 4/7 oraz 4/10 o łącznej powierzchni prawie 8 tys. mkw.

UM Wrocławia


Projekt architektoniczny przygotował Grzegorz Górka z Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka. Ma już na swoim koncie m.in. koncepcję rewitalizacji Hotelu Grand, zlokalizowanego tuż Dworcu Głównym. O szczegółach inwestycji, za którą odpowiada Rafin Developer Sp. z o.o., pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.

mat. inwestora


Rewitalizacja kamienicy i budowa willi

Deweloper ComoDomo Sp. z o.o. Sp.k. zrealizował już dwie inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. Pierwszą z nich jest ukończona w 2015 roku Casa Solare, czyli odnowiona XIX-wieczna kamienica mieszcząca się na rogu ul. Skwierzyńskiej i Zaporoskiej. Znajduje się w niej 19 dwu- i trzypokojowych mieszkań, a na najwyższej kondygnacji – penthouse z rozległym tarasem.

fot. Orzech


Natomiast na Gaju, u zbiegu ul. Pirenejskiej i Wandy Rutkiewicz, powstaje Quadrini, czyli zespół czterech budynków willowych, w którym będzie dostępnych 16 mieszkań. Każdy z lokali ma osobne wejście. Do tych na parterze przynależą taras z ogródkiem, a tych na piętrze – balkony. Mieszkańcy mają do dyspozycji również podziemny garaż, w którym, oprócz dedykowanych miejsc postojowych, znajdują się komórki lokatorskie.

mat. inwestora