DODAJ

Ekskluzywne apartamenty w zabytkowej willi na Szczytnikach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Ekskluzywne apartamenty w zabytkowej
Tomasz Matejuk
2016-09-27 13:36:18
W przedwojennej willi przy ulicy Bartla powstają ekskluzywne apartamenty. Jak zapowiada inwestor, tuż obok zabytkowego gmachu stanie nowy budynek, w którym też znajdą się mieszkania.

Dom przy ulicy Bartla 6 to dawna Villa Strümpell, w której w kolejnych latach (przed II Wojną Światową) mieścił się ośrodek szkolenia cywilnej obrony przeciw lotniczej Luftschutzschule, a po wojnie  Studium Języków Obcych wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Od kilku miesięcy trwa przebudowa i remont tego budynku, a inwestorem jest spółka Corra Investments, należąca do irańskiego biznesmena Aliego Dadressana, znanego m.in. z przedsięwzięć deweloperskich prowadzonych we Wrocławiu przez Verity Development.

Przedstawiciele inwestora zapowiadają, że Rezydencja Szczytnicka (tak nazwano inwestycję) będą to ekskluzywne apartamenty w zabudowie willowej, idealnie komponujące się z charakterem i klimatem typowym dla osiedli Szczytniki, Biskupin czy Sępolno.

 Inwestycja zaoferuje w sumie 15 apartamentów o powierzchni od 63 do 158 metrów kwadratowych. Sześć z nich powstanie w nowym budynku, kolejnych 9 zlokalizowanych zostanie w zabytkowym, ponad stuletnim gmachu, który przejdzie gruntowną renowację prowadzoną pod okiem Miejskiego Konserwatora Zabytków – wyjaśnia Marta Michalak z Immobillo Group.

mat. inwestora

Odtworzone mają zostać główne gzymsy, portale i obramienia okien, jak również fragment pergoli od strony północnej budynku.  

– Cała inwestycja, jej lokalizacja, aranżacja zieleni wokół, pietyzm w architektonicznych wyborach i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne są gwarantem najwyższej jakości, optymalnej funkcjonalności i pożądanego prestiżu typowego dla luksusowych willi miejskich – dodaje Marta Michalak

Przedstawiciele inwestora zapewniają, że zagospodarowanie terenu zaplanowano z szacunkiem dla wiekowej, otaczającej budynek zieleni oraz ze szczególną dbałością o komfort życia przyszłych mieszkańców. Projekt został opracowany przez specjalistyczną firmę i zatwierdzony przez Miejskiego Konserwatora Zabytków.

W budynku powstanie także parking podziemny. Zakończenie prac planowane jest na początek 2018 roku.