DODAJ

Kolejna działka na Księżu Małym w rękach dewelopera

Mieszkania i domy / Wrocław
Kolejna działka na Księżu
Mariusz Bartodziej
2017-12-29 16:18:30
Inspire Developments Sp. z o.o. zapłaciło za teren przy ulicy Rybnickiej prawie milion. W tej okolicy powstanie następne osiedle wielorodzinne.


Do licytacji 27 listopada przystąpiło trzech uczestników. Zwycięzca, Inspire Developments Sp. z o.o., zapłacił za działkę numer 8/2 w pobliżu ul. Czechowickiej 971 tys. zł. Przebił cenę wywoławczą o 141 tys.

Teren o powierzchni 1766 mkw. jest przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną. Obecne na nim obiekty gospodarcze zostały już rozebrane.

UM Wrocławia


Przy Rybnickiej wyrastają nowe osiedla

W pobliżu sprzedanej działki inwestuje jeszcze kilku deweloperów. Dom Development S.A. wprowadził w październiku osiedle Księże Nowe przy Rybnickiej 8-10. W czteropiętrowym budynku znajdzie się 130 mieszkań, o powierzchni od 37 do 99 mkw., i dwa lokale usługowe. W garażu podziemnym dostępnych będzie 159 miejsc parkingowych.

materiały inwestora


2-, 3-, i 4-pokojowe mieszkania z tarasem, balkonem, loggią bądź ogródkiem są dostępne w cenie od 5300 do 6900 zł za mkw. Na użytek lokatorów powstaną 34 komórki lokatorskie, pomieszczenie na rowery i wózki oraz strefa spotkań z bawialnią. Teren inwestycji zostanie połączony kładką z Parkiem Wschodnim.

materiały inwestora


Mieszkania mają zostać przekazane w III kwartale 2019 roku. Projekt budynku przygotowała pracownia B2 Studio Witold Bolek, Józef Białasik.

Doskonała komunikacja z centrum i bliskość natury to komfort i wygoda w jednym. Nasza nowa inwestycja Księże Nowe została stworzona z myślą o wszystkich, którzy poszukują nowoczesnej architektury miejskiej w zielonym otoczeniu. Osiedle zlokalizowane 15 minut od centrum Wrocławia, z Parkiem Wschodnim tuż za oknem, stanowi idealne połączenie energii Śródmieścia i kameralnego charakteru dzielnicy Księża – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes zarządu Dom Development Wrocław Sp. z o.o.

materiały inwestora


Z Parkiem Wschodnim graniczy też Rybnicka Park z oferty WPBM "Mój Dom" S.A. W obiekcie podzielonym na pięć segmentów mieszczą się 53 mieszkania o powierzchni od 38 do 114 mkw.

Zróżnicowana wysokość pozwoliła uzyskać doskonale nasłonecznione tarasy. Budynek ma także podziemną kondygnację, przeznaczoną na dwa wielostanowiskowe garaże i pomieszczenie na rowery – wyjaśnia Jakub Orski z biura sprzedaży WPBM "Mój Dom" S.A.

mojdom.com.pl


Lokale na parterze zostały wyposażone w ogródki, a na wyższych kondygnacjach – w balkony lub tarasy. W otoczeniu inwestycji zaprojektowano plac zabaw, ławki i miejsca postojowe na rowery. Nowi właściciele odbierali mieszkania we wrześniu 2017 roku.

mojdom.com.pl