DODAJ

Kolejna inwestycja na Kępie Mieszczańskiej: stanie tam apartamentowiec

Mieszkania i domy / Wrocław
Kolejna inwestycja na Kępie
tuWroclaw.com
2012-08-27 12:39:47

Ponad siedemdziesiąt apartamentów zmieści się w siedmiokondygnacyjnym budynku, który stanie przy ulicy Dmowskiego na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. To kolejna inwestycja w tej okolicy, nieopodal ma powstać ponad 100 mieszkań. Agencja Mienia Wojskowego od wielu lat próbuje sprzedać inne działki na Kępie Mieszczańskiej, na przeszkodzie stoi brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.


 


W kwietniu pisaliśmy, że na Kępie Mieszczańskiej powstanie ponad 100 mieszkań. Wybuduje je spółka deweloperska powołana przez Agencję Mienia Wojskowego.

Tuż obok pojawi się kolejna inwestycja - również przy ulicy Dmowskiego ma stanąć apartamentowiec City Island. Wybuduje go Mota-Engil Central Europe. Inwestycja powinna ruszyć we wrześniu.

W siedmiokondygnacyjnym budynku ma znaleźć się 76 apartamentów o zróżnicowanym metrażu, od 27 mkw. do 111 mkw.

- Wyjątkowego charakteru inwestycji dodaje piękna elewacja ze starannymi wykończeniami, wytworne lobby z recepcją, a także dwupoziomowe ogrody z tarasami widokowymi, przeznaczone do indywidualnego użytkowania przez mieszkańców wybranych apartamentów. Projekt przewiduje miejsca parkingowe w parkingu podziemnym oraz komórki lokatorskie. Cały obiekt przystosowany jest do prowadzenia monitoringu i ochrony przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - czytamy na stronie internetowej Mota-Engil.Przypomnijmy, Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać Kępę Mieszczańską od grudnia 2008 roku. Najpierw AMW chciało sprzedać ją w całości, potem teren podzielono na znacznie mniejsze grunty. Mimo tego podczas przetargów nikt nie zdecydował się na zakup działek.

- Zainteresowanie działkami na Kępie Mieszczańskiej jest spore, inwestorzy często pytają o te tereny. Jednak problemem pozostaje brak uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Leży to w gestii magistratu. Agencja Mienia Wojskowego zabiega o to od kilku lat - mówiła nam w kwietniu Małgorzata Golińska z Agencji Mienia Wojskowego.

Jak Wam się podoba projekt apartamentowca na Kępie Mieszczańskiej?Autor: tm