DODAJ

Kolejne rekordy wrocławskiego lotniska

Komunikacja publiczna / Wrocław
Kolejne rekordy wrocławskiego lotniska
Orzech
2017-10-06 11:01:29
Wrzesień był kolejnym znakomitym miesiącem dla Portu Lotniczego Wrocław. Z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 293 tys. pasażerów. To aż o 22,3% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Odnotowano wzrosty w praktycznie każdym segmencie. Wielką popularnością w ostatnim czasie cieszyły się loty z Wrocławia na południe Europy.

Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku wrocławski port lotniczy obsłużył już 2,2 mln podróżnych. Jest to tyle samo, co przez na przykład cały 2014 rok. Według szacunków do końca tego roku z usług wrocławskiego lotniska skorzysta ponad 2,8 mln pasażerów.

We wrześniu odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia krajowe (wzrost wyniósł 25,2%) czarterowe (24,4%), a także realizowane przez tanie lonie (22,5%). Przybyło także podróżujących do największych europejskich hubów (tu zanotowano wzrost o 8,5%).

Zanotowano duży wzrost liczby pasażerów korzystających z tanich lotów na południe Europy – trasy do Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. W przypadku Lizbony, Teneryfy, Malty czy Krety (Chania) zajętych było średnio 96-97% miejsc.

Wśród tanich połączeń z Wrocławia nadal ogromną popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Najlepszy wynik w tym segmencie zanotowało połączenie do Bristolu. Samoloty na tej bardzo popularnej trasie były wypełnione w blisko 95%. Duże obłożenie miały również samoloty lecące ze stolicy Dolnego Śląska do Cork, Dublina, Glasgow czy Londynu Stansted – wypełnienie wyniosło ok. 94%. A już od jesieni z Wrocławia będzie można polecieć także do Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

We wrześniu podróżni licznie korzystali również bardzo często z ofert biur podróży – było ich o blisko 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku (wzrost o 24,4%).

Zanotowano także duże zainteresowanie ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 36,5 tys. pasażerów). Znakomite wyniki notuje połączenie do Frankfurtu nad Menem. Samoloty na tej trasie wypełnione były średnio w około 84%.

Warto również przypomnieć, że od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie. Wrocław zyska również zupełnie nowe połączenie do Zurychu. Obsługiwać je będzie nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku  szwajcarskie Swiss Airlines.