DODAJ

Kolejny najemca wprowadzi się do Komandorskiej 12

Biura / Wrocław
Kolejny najemca wprowadzi się
Kajtman
2017-07-12 17:44:03
Wrocławski biurowiec Komandorska 12 zyskał nowego najemcę. Jest nim Systra – polski oddział światowego lidera na rynkach infrastruktury kolejowej i transportu publicznego.

Komandorska 12 stanowi projekt autorstwa pracowni Grupa 5 Architekci. Inwestorem i właścicielem biurowca jest Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Za komercjalizację budynku odpowiada firma JLL.

Ponad 60 lat temu zaczęła się historia Systra – firmy, która specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury transportu publicznego. To rynek, który się stale rozwija, ewoluuje, a my wraz z nim. Pracujemy dla klientów polskich i międzynarodowych, dlatego potrzebne nam jest biuro nowoczesne, które sprzyja kreatywnej pracy i pomoże nam sprostać każdemu, nawet najambitniejszemu zadaniu. Nie bez znaczenia dla firmy o takim profilu jest fakt, że w bezpośredniej bliskości znajduje się linia kolejowa i dworzec PKP Wrocław Główny. Dodatkowo, Komandorska 12 jest certyfikowanym zielonym budynkiem, co jest zgodne ze strategią odpowiedzialnego, zrównoważonego rozwoju, którą Systra realizuje dostarczając swoje usługi – informuje Małgorzata Nowakowska-Cicio, dyrektor polskiego oddziału Systra.

Komandorska 12 to budynek o najwyższym standardzie wyposażenia. Do jego budowy wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko naturalne. W rezultacie inwestycja otrzymała zasłużony certyfikat ekologiczny LEED Gold. To – obok znakomitej lokalizacji i dostępności komfortowej, elastycznej powierzchni stanowi ciekawą ofertę dla najemców ceniących wysoki standard budynków biurowych – informuje Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL.

Systra jest kolejną firmą, która zdecydowała się na najem powierzchni biurowej w obiekcie. Wcześniej Komandorska 12 stała się adresem biurowym dla EPIQ Systems – amerykańskiego potentata technologii i usług prawnych oraz Randstad – holenderskiej firmy świadczącej usługi rekrutacyjne i outsourcingu HR. 

Komandorska 12 została oddana do użytku w lutym 2017 r. i oferuje ok. 4 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek liczy sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną z parkingiem, a położony jest w odległości pięciu minut pieszo od Dworca Głównego PKP i nowego Dworca PKS, u zbiegu linii tramwajowych i autobusowych. W jego sąsiedztwie znajdują się także rozpoznawalne obiekty handlowe i kulturalne Wrocławia, takie jak dom towarowy Renoma, Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Polski i Narodowe Forum Muzyki.

Źródło: materiały prasowe