DODAJ

Lindorff wynajął 5 tys. mkw. powierzchni biurowej w Promenady Zita

Biura / Wrocław
Orzech
2017-07-15 10:42:12
W czerwcu do budynku Promenady Zita, drugiego biurowca powstałego w ramach kompleksu Promenady Business Park, wprowadziła się firma Lindorff – międzynarodowa grupa zajmująca się zarządzaniem wierzytelnościami.

Firma istnieje od ponad 100 lat, a obecnie działa w 13 krajach: Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Rosji, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Polsce oraz na Łotwie i Litwie. Obecnie zatrudnia 4400 osób w 12 europejskich krajach. Najsilniej związana jest z branżą finansową, w której zajmuje czołową pozycję w Europie. Centrala firmy znajduje się w Oslo w Norwegii. 

Lindorff podpisał z Grupą Vantage umowę najmu 5 tys. mkw. we wrocławskim kompleksie. W transakcji związanej z wyborem lokalizacji i zawarciem umowy najmu najemcę reprezentowała firma doradcza IK Development. 

Promenady Business Park to kompleks biurowy, który będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 90 tys. mkw. Biurowce mieszczą się w kwartale ulic A. Słonimskiego, planowaną Miłosza i Trzebnicką. Pierwszym obiektem, który powstał w ramach kompleksu jest biurowiec Promenady Epsilon, który na swoją siedzibę wybrały takie firmy, jak Qatar Airways, Transition Technologies czy Impel. Z kolei w budynku Promenady Zita swoją siedzibę znalazły firmy: Lindorff, HCL, Fortum, Fortum, Si Consulting, Axiom, Eco Rail, MFinanse, Impel Security Polska, Impel Cleaning, OPM Facility and Services Management.