DODAJ

Marina Park wreszcie doczeka się realizacji? Deweloper skupuje grunty

Biura / Wrocław
Marina Park wreszcie doczeka
Tomasz Matejuk
2016-12-21 13:38:12
Deweloper, który zamierza wybudować potężny kompleks Marina Park na terenie dawnego Portu Popowice, właśnie odkupił od BZ WBK część nieruchomości, na których ma powstać ta inwestycja. 

Jak czytamy w raporcie giełdowym, we wtorek 20 grudnia spółka zależna od Rank Progress podpisała z Bankiem Zachodnim WBK przedwstępną umowę kupna zabudowanej nieruchomości

BZ WBK sprzeda spółce Progress VII udział wynoszący 65/100 części w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości, składającej się z działek 5/4, 5/6 i 5/5, położonej przy ulicy Wejherowskiej nr 25-29 i ulicy Białowieskiej nr 2-4, o łącznej powierzchni ponad 58 tys. metrów kwadratowych oraz udział wynoszący 65/100 części we współwłasności posadowionego na tej nieruchomości budynku, stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności.

mat. inwestora/Rank Progress


Kwota transakcji to 30 mln 750 tys. złotych brutto. Strony zobowiązały się zawrzeć umowę przyrzeczoną nie później niż do 31 października 2017 roku.

Rank Progress ma pozostałe 35/100 udziału w opisanej nieruchomości. Deweloper, wraz z partnerem – spółką Central Fund of Immovables, która nabyła 50 proc. udziałów w spółce Progress VII, planuje uruchomić na tych nieruchomościach projekt deweloperski Marina Park, przewidujący zabudowę mieszkaniową, biurowo-hotelową i usługową.

Central Fund of Immovables to spółka zależna od CFI Holding, czyli wrocławskiej firmy znanej wcześniej jako INTAKUS.

mat. inwestora/Rank Progress


Marina Park, czyli potężny kompleks w dawnym porcie

Przypomnijmy, budowa osiedla na terenie dawnego Portu Popowice pierwotnie miała ruszyć w 2008 roku. Tak się jednak nie stało, ale wszystko wskazuje na to, że cała inwestycja wreszcie zostanie wcielona w życie.

Na obszarze 14 hektarów powstanie około 2,5 tysiąca mieszkań.

– Obecnie trwają prace przedprojektowe, a mianowicie opracowana została przez wrocławską pracownię AP Szczepaniak koncepcja architektoniczno-urbanistyczna osiedla wraz z rozwiązaniami drogowymi i infrastrukturalnymi oraz wykonywana jest analiza biznesowo-finansowa projektu – tłumaczyła we wrześniu portalowi InvestMap.pl Joanna Gębalska, asystentka zarządu w spółce Rank Progress.

mat. inwestora/Rank Progress


Jak czytamy na stronie internetowej dewelopera, osiedle Marina Park zostanie wzbogacone o funkcje biurowe i usługowe, o łącznej powierzchni przekraczające 113 tys. metrów kwadratowych.

– Niepowtarzalny charakter osiedla z własną naturalną mariną, położonego w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych Wrocławia, a jednocześnie wyciszonego i otoczonego przez dwa wielkie kompleksy parkowe, z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym (Hala Sportowa ORBITA i zespół basenów przy ul. Wejherowskiej), gwarantuje duży popyt, a w konsekwencji wysoką rentowność i biznesowe powodzenie przedsięwzięcia – zapewnia deweloper.