DODAJ

Marina Park wreszcie doczeka się realizacji? Deweloper skupuje grunty

Mieszkania i domy / Wrocław
Marina Park wreszcie doczeka
Tomasz Matejuk
2016-12-21 13:38:12
Deweloper, który zamierza wybudować potężny kompleks Marina Park na terenie dawnego Portu Popowice, właśnie odkupił od BZ WBK część nieruchomości, na których ma powstać ta inwestycja. 

Jak czytamy w raporcie giełdowym, we wtorek 20 grudnia spółka zależna od Rank Progress podpisała z Bankiem Zachodnim WBK przedwstępną umowę kupna zabudowanej nieruchomości

BZ WBK sprzeda spółce Progress VII udział wynoszący 65/100 części w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości, składającej się z działek 5/4, 5/6 i 5/5, położonej przy ulicy Wejherowskiej nr 25-29 i ulicy Białowieskiej nr 2-4, o łącznej powierzchni ponad 58 tys. metrów kwadratowych oraz udział wynoszący 65/100 części we współwłasności posadowionego na tej nieruchomości budynku, stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności.Kwota transakcji to 30 mln 750 tys. złotych brutto. Strony zobowiązały się zawrzeć umowę przyrzeczoną nie później niż do 31 października 2017 roku.

Rank Progress ma pozostałe 35/100 udziału w opisanej nieruchomości. Deweloper, wraz z partnerem – spółką Central Fund of Immovables, która nabyła 50 proc. udziałów w spółce Progress VII, planuje uruchomić na tych nieruchomościach projekt deweloperski Marina Park, przewidujący zabudowę mieszkaniową, biurowo-hotelową i usługową.

Central Fund of Immovables to spółka zależna od CFI Holding, czyli wrocławskiej firmy znanej wcześniej jako INTAKUS.Marina Park, czyli potężny kompleks w dawnym porcie

Przypomnijmy, budowa osiedla na terenie dawnego Portu Popowice pierwotnie miała ruszyć w 2008 roku. Tak się jednak nie stało, ale wszystko wskazuje na to, że cała inwestycja wreszcie zostanie wcielona w życie.

Na obszarze 14 hektarów powstanie około 2,5 tysiąca mieszkań.

– Obecnie trwają prace przedprojektowe, a mianowicie opracowana została przez wrocławską pracownię AP Szczepaniak koncepcja architektoniczno-urbanistyczna osiedla wraz z rozwiązaniami drogowymi i infrastrukturalnymi oraz wykonywana jest analiza biznesowo-finansowa projektu – tłumaczyła we wrześniu portalowi InvestMap.pl Joanna Gębalska, asystentka zarządu w spółce Rank Progress.Jak czytamy na stronie internetowej dewelopera, osiedle Marina Park zostanie wzbogacone o funkcje biurowe i usługowe, o łącznej powierzchni przekraczające 113 tys. metrów kwadratowych.

– Niepowtarzalny charakter osiedla z własną naturalną mariną, położonego w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych Wrocławia, a jednocześnie wyciszonego i otoczonego przez dwa wielkie kompleksy parkowe, z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym (Hala Sportowa ORBITA i zespół basenów przy ul. Wejherowskiej), gwarantuje duży popyt, a w konsekwencji wysoką rentowność i biznesowe powodzenie przedsięwzięcia – zapewnia deweloper.