DODAJ

Miasto buduje nową zatokę dla autobusów MPK na Gądowie

Wrocław
Miasto buduje nową zatokę
tuWroclaw.com
2012-07-04 17:35:17

Na początku lipca ruszyły prace budowlane przy ul. Bystrzyckiej - w rejonie skrzyżowania z ul. Bajana. Budowana jest nowa zatoka autobusowa. Z końcem lipca z zatoki będą mogły korzystać autobusy jadące w kierunku ul. Metalowców.

Od 2 lipca ruszyły prace w poboczu ul. Bystrzyckiej - w rejonie skrzyżowania z ul. Bajana - związane z budową zatoki autobusowej informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Z końcem lipca z zatoki będą mogły korzystać autobusy jadące w kierunku ul. Metalowców. Co usprawni poruszanie się samochodów osobowych w tym miejscu.


Na odcinku około 40 metrów wzdłuż budowanej zatoki kierowcy napotkają na półmetrowe przewężenie jezdni. Urzędnicy ze ZDiUM proszą o zachowanie ostrożności.

Generalnym wykonawcą prac jest firma Drobud, koszt zadania wyniesie 53 tys. zł. Co ciekawa ta sama firma w tym rejonie miasta wkrótce rozpocznie też rozbudowę przystanku tramwajowego w rejonie skrzyżowania ulicy Legnickiej z Małopanewską. Obecny peron zostanie dwukrotnie wydłużony tak, aby jednocześnie mogły zatrzymać się na nim dwa pojazdy.
Autor: jg