DODAJ

Miasto przygotowuje do sprzedaży atrakcyjną działkę na Nowym Dworze

Wrocław
Na żółto zaznaczono oferowaną działkę (źródło: materiały przetargowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu)
Orzech
2016-11-16 19:18:44
Gmina Wrocław przygotowuje do sprzedaży działkę na Nowym Dworze, na ulicy Żernickiej, obok stacji kolejowej Wrocław-Nowy Dwór i pętli autobusowej MPK. Według miejskich planów przeznaczenie tego terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dopuszcza następujące funkcje: handel detaliczny małopowierzchniowy, usługi, biura, pracownie artystyczne, pracownie medyczne, obiekty leczenia zwierząt, gastronomię, rozrywkę, parkingi, obiekty upowszechniania kultury, produkcję drobną, obiekty hotelowe.

Powierzchnia działki wynosi 6227 m2 i znajduje się tuż obok dawnego targowiska. Na razie gmina nie podała jeszcze daty przetargu na tę nieruchomość ani ceny wywoławczej. Działka znajduje się w bardzo atrakcyjnym, dobrze skomunikowanym miejscu i jest wielce prawdopodobne, że szybko znajdzie swojego nabywcę. Dużo będzie zależało od ceny, za jaką miasto skłonne będzie sprzedać na przetargu tę nieruchomość. 

Niewykluczone, że do przetargu stanie jedna z sieci marketów, która jest już obecna we Wrocławiu, a jako jedyna z największych sieci nie posiada jeszcze sklepu na osiedlu Nowy Dwór.

Przypomnimy, że na tym wielkim, wrocławskim osiedlu swoje markety mają już: Biedronka (2 sklepy), Lidl, Netto, Polo Market (po jednym sklepie). Z największych sieci obecnych w Polsce, na osiedlu brakuje jeszcze: Aldi, Dino i Stokrotki.