DODAJ

Wrocław: Miasto sprzedało działki na Brochowie pod zabudowę jednorodzinną

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzedało działki
Mariusz Bartodziej
2018-02-03 20:37:52
Magistrat otrzymał niemal 2 mln zł za teren o powierzchni ponad 1,5 ha. Próbował przekazać go w prywatne ręce już trzeci raz.

Przetarg na sprzedaż kilkunastu działek znajdujących się przy ulicach Parowozowej i Rozjazdowej odbył się 31 stycznia. Przystąpiło do niego dwóch uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 760 tys. zł netto, a zwycięzca, firma IJ Investment Sp. z o.o., zapłacił 1 mln 918 tys. 400 zł. Prezes zarządu zwycięskiej spółki, Jarosław Janczyński, pełni tę samą funkcję w firmie Wallbridge Wrocław Sp. z o.o., zajmującej się pośrednictwem w sprzedaży mieszkań, domów i działek.

Na obszarze o powierzchni 1,53 ha może powstać zabudowa jednorodzinna i usługi w nią wbudowane oraz obiekty gastronomiczne i handlu detalicznego małopowierzchniowego.

To była trzecia próba sprzedaży tej nieruchomości na Brochowie. Pierwszy przetarg, z ceną wywoławczą 2,2 mln zł, odbył się 30 czerwca ubiegłego roku. W październiku magistrat obniżył kwotę minimalną o 220 tys. zł, ale i to nie przyniosło rezultatu.

UM Wrocławia


Brochów się rozbudowuje

W tej części miasta przybędzie jeszcze wiele mieszkań w kilku lokalizacjach. O inwestycji planowanej w pobliżu Parku Brochowskiego pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

Spółka Brochów Park Sp. z o.o. złożyła 18 października wniosek o pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych i jednego lokalu usługowego przy ulicy Centralnej. Inwestycja będzie zlokalizowana na prywatnej działce nr 20, o powierzchni ponad 6 tys. mkw. Sąsiednie nieruchomości są własnością własnością gminy.

UM Wrocławia


Za projekt architektoniczny odpowiada Małgorzata Kiestrzyń z Proexbud Wrocław Sp. z o.o. Ta firma zaprojektowała również budynek mieszkalno-usługowy Pułaskiego Park przy ulicy Komuny Paryskiej 56. Został oddany do użytku w 2015 roku. Znajduje się w nim 48 mieszkań i 6 lokali usługowych.

fot. alsen strasse 67Inwestor złożył 29 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych z dwoma garażami podziemnymi na terenie pomiędzy ul. Gruzińską, Iracką, Nepalską oraz Polną. Osiedle ma powstać na działkach nr 37/3, 38/7, 38/8 i 38/9 o łącznej powierzchni ponad 6,3 tys. mkw.

UM Wrocławia


Za projekt odpowiada Maciej Konopka z pracowni Pro-Art Konopka S.c. Przygotował już dla Projektów Deweloperskich Hossanova koncepcję dwupiętrowego budynku wielorodzinnego Nepalska, budowanego przy zbiegu Nepalskiej i Polnej. Inwestor wyznaczył termin realizacji na IV kwartał 2018 roku.

Materiały inwestora