DODAJ

Wrocław: MicroKlimat – Republika Wnętrz wybuduje na Gaju prawie 300 mieszkań i apartamentów [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: MicroKlimat – Republika
Mariusz Bartodziej
2018-01-23 21:47:51
Wrocławski deweloper podzielił inwestycję przy ulicy Żegiestowskiej 5 na zakup inwestorski i indywidualny. W ramach pierwszego będą dostępne 202 mikroapartamenty, a drugiego – 61 mieszkań. Początkowo przedsięwzięcie miał zrealizować Inkom S.A.

To jedna z lepszych lokalizacji we Wrocławiu zarówno pod względem mieszkaniowym, jak i inwestycyjnym – podkreśla Agnieszka Kozak z Republiki Wnętrz.

Deweloper wyznaczył termin realizacji inwestycji na styczeń 2020 roku. Nie dzieli jej na etapy.

fot. investphoto.pl


KLIMATyczne mieszkania

W oddzielnym skrzydle sześciopiętrowego budynku znajdzie się 61 dwu-, i trzypokojowych mieszkań o metrażach od 28 do 65 mkw. Do każdego będzie przynależał balkon. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 176 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Niestandardowe podejście do projektu dało w efekcie prac naszych doświadczonych architektów funkcjonalny i przyjazny w użytkowaniu budynek, a gra kolorów i murale na elewacjach zewnętrznych wyróżniają nas spośród dziesiątek nowych inwestycji na wrocławskim rynku – twierdzi deweloper.

materiały inwestora


Ponad 200 mikroapartamentów

W budynku będą dostępne, oprócz mieszkań, jeszcze 202 mikroapartamenty pod wynajem, czyli jedno- i dwupokojowe lokale o powierzchni od 23 do 45 mkw., z aneksem kuchennym, balkonem i łazienką.

materiały inwestora


Włoski architekt Marco Pierazzi urządził w Rzymie mieszkanie o powierzchni 7 mkw. Udało się tu zmieścić kuchnię, sypialnię i łazienkę, a kluczem do sukcesu okazała się wielozadaniowość i funkcjonalność mebli i urządzeń. Moda i potrzeba mikroapartamentów dotarła także do Polski. Pierwsze z nich powstały właśnie we Wrocławiu i okazały się ogromnym sukcesem. Każdy centymetr kwadratowy maksymalnie wykorzystany pod czujnym okiem doświadczonych architektów, specjalne meble, ich ustawienie, funkcjonalność i kolorystyka wnętrza sprawiają, że małe mieszkanie oferuje wszystko co potrzebne do życia w centrum dużego miasta – przekonuje deweloper.

Jego zdaniem mikroapartamenty trafiają w potrzeby zarówno inwestorów, jak i najemców. Pierwszym Republika Wnętrz zapewnia gwarancję stopy zwrotu i obsługę w całym zakresie najmu, a drugim "atrakcyjną lokalizację" i "nowoczesną stylizację".

materiały inwestora


Zmienił się inwestor

Nową inwestycję na Gaju miał początkowo zrealizować Inkom S.A., o czym informowaliśmy w maju 2017 roku. Republika Wnętrz odkupiła od niego nieruchomość.

O sprzedaży zdecydowały względy biznesowe. Planowaliśmy zakup działki w innej lokalizacji, a nieruchomość, na której należy zrealizować "hotel", była dla nas trudniejsza w realizacji – wyjaśnia Janusz Banik, wiceprezes zarządu Inkom S.A.

materiały inwestora


Deweloper otrzymał w kwietniu 2017 roku pozwolenie na budowę zespołu budynków: mieszkalnego wielorodzinnego oraz hotelowego z częścią usługową o łącznej kubaturze niemal 60 tysięcy metrów sześciennych.

fot. investphoto.pl