DODAJ

Mieszkania w dawnej przychodni i tuż nad Odrą. Czołowy deweloper rusza z nowymi inwestycjami

Mieszkania i domy / Wrocław
Źródło: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2016-10-26 15:03:13
Echo Investment, jeden z największych polskich deweloperów, zrealizuje w naszym mieście dwie kolejne inwestycje mieszkaniowe. Jedna powstanie w dawnym budynku przychodni, druga tuż nad linią brzegową Odry.

Spółka deweloperska przygotowuje się do rozpoczęcia budowy przy ulicy Gdańskiej, nieopodal placu Grunwaldzkiego.

Projekt przy Gdańskiej to adaptacja budynku byłej przychodni na cele mieszkaniowe plus nowy budynek mieszkalny, wielorodzinny z garażem podziemnym – wyjaśnia portalowi InvestMap.pl Paweł Słupski z Echo Investment.

Jak tłumaczą przedstawiciele dewelopera, projekt jest nadal w fazie zmian i korekt, nie ma więc jeszcze wizualizacji. Budowa powinna rozpocząć się w pierwszej połowie przyszłego roku i skończyć w drugiej połowie 2018 roku. Ma tam powstać około 4 tys. metrów kwadratowych mieszkań.

Dom opieki, przychodnia, a teraz mieszkania

Budynek przy ulicy Gdańskiej 2 zbudowano w latach osiemdziesiątych XIX wieku, według projektu Alberta Graua i pierwotnie mieścił się tam dom opieki fundacji Ernesta i Heinricha Heimannów.

Po II wojnie światowej znajdowały się tam dziecięce oddziały Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego, a w latach 1974-2005 budynek był siedzibą Specjalistycznego Zespołu Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej.

Gmach dawnej przychodni udało się urzędowi marszałkowskiemu sprzedać w 2013 roku. W piątym przetargu wylicytowało ją za prawie 6,5 mln złotych przedsiębiorstwo "Consall" należące do Artura Kłoczko.

Kłoczko to wieloletni, bliski współpracownik Michała Sołowowa, jednego z najbogatszych Polaków i założyciela Echo Investment. Sołowow w 2015 roku sprzedał swoje udziały w Echo grupie kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

fot. Jakub Zazula


Deweloperzy celują w Kleczków

Druga z nowych inwestycji mieszkaniowych Echo Investment we Wrocławiu to dwuetapowy projekt przy ulicy Rychtalskiej.

To projekt powstający w miejscu, które zmieni się radykalnie – bo przecież miasto inwestuje w ten obszar. My jesteśmy nad linią brzegową na styku z bulwarami. Od strony bulwarów budujemy budynek mieszkaniowy, a w głębi działki – budynek mieszkaniowy na wynajem. Nasze budynki wraz z budynkami sąsiadów będą tworzyły nową jakość tego miejsca – zapewnia Paweł Słupski.

Zgodnie z raportem giełdowym spółki, ma tam powstać 10,7 tys. metrów kwadratowych PUM-u, rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2017 roku, a zakończenie – na drugą połowę 2018 roku.

Ten rejon w ostatnim czasie upodobali sobie deweloperzy – Vantage Development realizuje tam swój flagowy projekt Promenady Wrocławskie, a obok Archicom buduje Sienę. Przy ulicy Rychtalskiej budynki mieszkalne planują także PM Holding i Dom Developer Wrocław.

fot. investphoto.pl


Echo we Wrocławiu: biurowce i mieszkania

Do tej pory Echo Investment skupiało się we Wrocławiu głównie na przedsięwzięciach komercyjnych. To ten deweloper wybudował Pasaż Grunwaldzki, a także biurowce Aquarius Business House i West Gate. Obecnie w budowie są następne obiekty biurowe: Nobilis Business House, West Link i Sagittarius Business House.

Jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe w stolicy Dolnego Śląska, Echo zrealizowało już osiedle Przy Słowiańskim Wzgórzu, trwa z kolei budowa osiedla Grota 111.

W bardziej odległych planach 
Echo Investment ma też inwestycję mieszkaniową na Kępie Mieszczańskiej. We wrześniu 2015 roku deweloper kupił tam działkę o powierzchni 8,1 tys. metrów kwadratowych od Agencji Mienia Wojskowego za ponad 8,5 mln złotych.
m2
m2
rzut C_2 4 pokoje 137,68 m2 parter
zapytaj 2 348 820,00 zł
rzut C_3 2 pokoje 36,82 m2 1 piętro
zapytaj 721 966,00 zł
rzut C_6 2 pokoje 37,22 m2 1 piętro
zapytaj 729 809,00 zł
rzut C_7 4 pokoje 115,34 m2 2 piętro
zapytaj 1 980 157,00 zł
rzut C_8 4 pokoje 140,46 m2 2 piętro
zapytaj 2 396 247,00 zł