DODAJ

Na długi weekend drogowcy zamkną część ulicy Krzywoustego

Drogi i mosty / Wrocław
Na długi weekend drogowcy
tuWroclaw.com
2011-11-10 15:49:31
Dziś w nocy aż do niedzieli drogowcy zamkną jeden pas remontowanej ulicy Krzywoustego. Fragment drogi prowadzącej w stronę centrum przy centrum handlowym Korona zwężony będzie aż do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Od nocy z czwartku na piątek do nocy z 13 na 14 listopada firma Berger Bau będzie prowadziła prace bitumiczne na lewym i prawym pasie jezdni wlotowej Krzywoustego. Nowy asfalt zyska droga na odcinku od mostu na Widawie do wyjazdu z CH Korona. Z ruchu całkowicie wyłączony będzie lewy pas jezdni.

- Stara nawierzchnia zostanie usunięta a następnie wykonawca ułoży dwie warstwy betonu asfaltowego. Po przygotowaniu lewego pasa do ułożenia ostatniej warstwy ścieralnej ruch kołowy zostanie przywrócony - mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Układanie ostatniej warstwy ścieralnej jest przewidziane na kolejny weekend, przy sprzyjających warunkach pogodowych. Koszt remontu to 1 360 tys. zł.
Remont ulicy Krzywoustego należy do grupy tzw. szybkich wymian nawierzchni, dlatego główne prace prowadzone są nocami i w weekendy. Stąd decyzja by właśnie teraz przeprowadzić najtrudniejsze roboty. Drogowcy zaczną ścierać nawierzchnię w nocy z czwartku na piątek. Na jezdnię wrócą dopiero nocą z piątku na sobotę. Mimo że w piątkowy dzień nie będą w tym miejscu prowadzone żadne prace, to jezdnia i tak będzie zwężona.
- Robotnicy nie mogą po prostu pracować w dzień wolny, a takim jest święto, które obchodzimy 11 listopada - kończy Ewa Mazur.

Remontowany fragment ul. Krzywoustego to nie jedyny newralgiczny punkt w mieście na jaki powinni uważać kierowcy. Do nocy z soboty na niedzielę trzeba uważać też na zwężenia dwóch odcinków prowadzących w stronę centrum na ulicy Grabiszyńskiej - między Zaporoską a Prostą oraz przy wiadukcie kolejowym. Nową nawierzchnię zyska też 100-metrowy odcinek wlotu ul. Zaporoskiej do Grabiszyńskiej.

Autor: Jarosław Garbacz