DODAJ

Na Muchoborze Wielkim przybędzie mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Na Muchoborze Wielkim przybędzie
Mariusz Bartodziej
2017-12-07 20:28:49
Przy ulicy Trawowej powstaną dwa budynki wielorodzinne. Trzebnicka firma Metropoint Development Sp. z o.o. planuje inwestycję również na Złotnikach.

Deweloper czekał osiem miesięcy na otrzymanie pozwolenia na budowę przy Trawowej, na odcinku pomiędzy Hłaski i Zagony, nowego osiedla. Na działce numer 2/2, o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., powstaną dwa budynki wielorodzinne z garażami podziemnymi, o łącznej kubaturze niemal 7,8 tys. metrów sześciennych.

Inwestor złożył wniosek w ostatnich dniach ubiegłego roku. 25 stycznia został wezwany do uzupełnienia dokumentacji, co zrobił 3 sierpnia. Po trzech tygodniach otrzymał zgodę na realizację inwestycji.

Projekt architektoniczny przygotował Przemysław Woskowicz z pracowni PSW architektura Sp. z o.o., mającej w swoim portfolio liczne koncepcje kameralnych inwestycji.

Firma Metropoint Development Sp. z o.o. działa od października 2014 roku. To będzie jej pierwsza inwestycja mieszkaniowa.

UM Wrocławia


Inwestycja również na Złotnikach

Trzebnicki deweloper planuje zbudować osiedle także przy ulicy Opoczyńskiej, o czym pisaliśmy w październiku.

W przypadku tej inwestycji wnioskował o pozwolenie na budowę też w grudniu ubiegłego roku. W międzyczasie musiał uzupełnić dokumentację i uzgodnić projekt z konserwatorem zabytków, nawet dwukrotnie. W trakcie drugiej konsultacji urzędnicy zawiesili postępowanie. Deweloper otrzymał 19 października zgodę na prowadzenie inwestycji.

Zespół budynków wielorodzinnych o kubaturze blisko 7,5 tys. metrów sześciennych ma powstać na działkach 122/8 i 122/9, o łącznej powierzchni niemal 7,4 tys. mkw. Projekt architektoniczny przygotowała ta sama pracownia, co w przypadku osiedla na Muchoborze Wielkim.

UM Wrocławia