DODAJ

Na Wojszycach stanie blisko trzydzieści bliźniaków

Mieszkania i domy / Wrocław
Na Wojszycach stanie blisko
Mariusz Bartodziej
2018-01-09 21:27:19
Vastbouw Polska Sp. z o.o. planuje drugą inwestycję w południowej części miasta. Do osiedla Granitowego dołączą domy bliźniaki przy ulicy Smardzowskiej.

Deweloper złożył 29 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu dwudziestu ośmiu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej przy Smardzowskiej, blisko zbiegu z Klasztorną. Osiedle powstanie na piętnastu działkach, o numerach: 3/7, 3/8, 11/3, 11/4, 11/5, 11/6, 11/7, 11/8, 11/9, 11/10, 11/11, 11/12, 11/13, 12/1 oraz 12/2, których łączna powierzchnia ponad 1,4 ha.

UM Wrocławia


fot. investphoto.pl


Za projekt architektoniczny odpowiada Bartosz Łukaszewicz z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Przygotował już koncepcję osiedla Jutrzenka na Klecinie dla firmy Ancona Development Sp. z o.o. O tej inwestycji pisaliśmy w lipcu.

Przy ul. Jutrzenki powstanie w ramach pierwszego etapu inwestycji 108 mieszkań, od kawalerek do sześciopokojowych, o powierzchni od 36 do 115 mkw. Projekt jest inspirowany elementami architektury skandynawskiej.

mat. inwestora


Elewacja będzie utrzymana w lekkich i jasnych kolorach – bielach, beżach i szarościach. Inwestycję charakteryzują także funkcjonalne układy oraz ponadstandardowa jakość materiałów. Dotyczy to także designu i wykończenia części wspólnych – zapowiada deweloper.

Na terenie osiedla ma pojawić się zieleniec, alejki otoczone kwiatami, krzewami i drzewami, a także stylowe, współgrające z architekturą budynków ławki. Infrastrukturę stanowić będą również plac zabaw dla dzieci czy wydzielone miejsca parkingowe (podziemne i naziemne). Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się w II kwartale 2019 roku.

mat. inwestora


Druga inwestycja na Wojszycach

Vastbouw Polska Sp. z o.o. ma już w swojej ofercie sprzedażowej inwestycję w tej części miasta – to osiedle Granitowe zlokalizowane przy ulicy Granitowej, niedaleko Smardzowskiej. W zespole kameralnej zabudowy jednorodzinnej w dwóch szeregach są dostępne trzypokojowe mieszkania o powierzchni około 69 mkw. z ogródkami oraz czteropokojowe na piętrze o pow. ok. 112 mkw. z antresolami i balkonami.

Całe osiedle jest utrzymane w konwencji projektu niderlandzkiego, z elementami klinkierowej elewacji, przestronną stolarką okienną oraz prostą, stonowaną architekturą – prezentuje inwestycję deweloper.

materiały inwestora


Vastbouw Polska Sp. z o.o. funkcjonuje od 1999 roku. Jest członkiem międzynarodowego holdingu budowlanego Vastbouw International Holding BV z Holandii, działającego na terenie Holandii, Niemiec, Polski, Czech oraz na Węgrzech. W naszym kraju firma ma oddziały w Szczecinie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

materiały inwestora


Osiedle dwurodzinne po sąsiedzku

Obok planowanej inwestycji przy Smardzowskiej, nowe osiedle buduje firma TPR Sp. z o.o. O Willovych Mieszkaniach pisaliśmy w lipcu.

Inwestycja będzie się składała z trzech etapów. Pierwszy z nich, składający się z 20 domów dwurodzinnych, ma być skończony do końca 2018 roku. Budowa pozostałych dwóch, w ramach których powstaną kolejne 32 budynki, jest zaplanowana jeszcze bez konkretnego terminu. Prawdopodobnie drugi i trzeci etap będą realizowane jednocześnie.

Materiały inwestora


Plan przewiduje cztery rodzaje mieszkań. Na parterze będą dostępne takie o powierzchni 83 i 106 mkw. W obu przypadkach dostępny będzie dodatkowo garaż, taras oraz ogród o powierzchni do 373 mkw.

Lokale na piętrze będą liczyły 115 i 124 mkw. Ich mieszkańcy będą mieli dostęp również do prywatnego garażu, antresoli oraz tarasu – w przypadku mieszkania o większej powierzchni, do dwóch.

materiały inwestora