DODAJ

Nowe mieszkania na terenie dawnego szpitala [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowe mieszkania na terenie
Tomasz Matejuk
2017-05-18 10:33:03
Wrocławska firma Lokum Deweloper szykuje się do inwestycji przy ulicy Poniatowskiego 2-4. Na terenie dawnego szpitala ma powstać w sumie prawie 300 mieszkań.

inwestycji grupy Lokum Deweloper na terenie zabytkowego szpitala przy zbiegu ulicy Poniatowskiego i Prusa informowaliśmy już w zeszłym roku. Inwestor kupił tę nieruchomość od Uniwersytetu Medycznego za 16,5 mln złotych.

Powstanie tam osiedle Lokum Vena o podwyższonym standardzie. W pierwszym etapie powstanie tam nowy budynek, a w drugim deweloper odrestauruje historyczną zabudowę.

mat. inwestora/lokum-deweloper.pl


Jak zapowiadają przedstawiciele Lokum Deweloper, nowoczesna część inwestycji utrzymana będzie w minimalistycznym, eleganckim stylu, który podkreśli walory neogotyckiej zabudowy.

– W nowoczesnej zabudowie powstanie 181 mieszkań, a w zrewitalizowanej części – 89. W ofercie znalazły się wygodne kawalerki, mieszkania 2-pokojowe, kompaktowe i większe rodzinne 3 pokoje oraz 4-pokojowe mieszkania o apartamentowym charakterze o powierzchni do 97 metrów kwadratowych – wylicza inwestor.

mat. inwestora/lokum-deweloper.pl


Na dziedzińcu osiedla powstanie mała architektura nawiązująca stylem do estetyki miejsca.

– Będzie to fontanna oraz stylizowane ławki i latarnie. Fontanna zostanie usytuowana przed zabytkowym budynkiem. Profesjonalnie zaaranżowane części wspólne inwestycji staną się kameralną przestrzenią relaksu, a jednocześnie podkreślą piękno i unikatowe walory architektoniczne zabudowy. Wyjątkowy charakter osiedla uzupełni starannie wyselekcjonowana roślinność, która znakomicie będzie komponować się ze starodrzewem – zapowiada deweloper.

Na terenie inwestycji znajdą się również lokale handlowo-usługowe oraz garaż podziemny. Osiedle Lokum Vena będzie monitorowane i ogrodzone odrestaurowanym stalowo-metalowym płotem.

>Zobacz więcej wizualizacji osiedla Lokum Vena