DODAJ

Opuszczona kamienica na Kępie Mieszczańskiej dostanie drugie życie [WIZUALIZACJA]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wizualizacja: materiały inwestora
Tomasz Matejuk
2017-03-06 15:40:39
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej inwestycji na Kępie Mieszczańskiej, która obejmie m.in. przebudowę opuszczonej kamienicy. Inwestor ma już zgodę na przeprowadzenie całego przedsięwzięcia.

O planowanej przez Bouygues Immobilier Polska inwestycji pisaliśmy już na początku lutego. 9 lutego inwestor dostał pozwolenie na remont, przebudowę i rozbudowę budynków przy ulicy Władysława Jagiełły 6. 

Chodzi o narożną działkę (nr 53) pomiędzy hotelem Campanile a apartamentowcem Silesia. Na terenie nieruchomości stoją dwa opuszczone budynki (jeden od frontu, drugi w oficynie).

Jakub Zazula


W tym miejscu powstanie apartamentowiec, zaprojektowany przez wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Forma budynku – jak zapewnia deweloper – ma stanowić wyjątkowe połączenie walorów zabytkowej i odnowionej kamienicy z atutami nowoczesnej architektury.

– W budynku znajdzie się jedynie 69 apartamentów o metrażach od 23 mkw. do 137 mkw. W ramach inwestycji zaprojektowano szereg wygodnych rozwiązań, w tym podziemną halę garażową dla mieszkańców oraz kameralny, wewnętrzny dziedziniec – zapowiada deweloper.

Wkrótce powinna ruszyć przedsprzedaż apartamentów w tej inwestycji.

fot. Tomasz Matejuk


Bouygues Immobilier Polska w naszym mieście wybudował już apartamentowiec Wyspiańskiego 11, a aktualnie realizuje Belleville przy ulicy Pięknej i Villę Alouette przy ulicy Rymarskiej.