DODAJ

Wrocław: PCG sprzedaje działkę w sąsiedztwie autostrady. Mógłby na niej powstać taki biurowiec [WIZUALIZACJE]

Artykuł sponsorowany
Biura / Wrocław
Wrocław: PCG sprzedaje działkę
Mariusz Bartodziej
2018-02-09 14:46:43
Przy ulicy Żmigrodzkiej 249e można wybudować biurowce, magazyny bądź obiekty łączące obie te funkcje, a nawet zakłady produkcyjne. Wrocławski deweloper chce sprzedać półhektarowy teren zlokalizowany w sąsiedztwie Autostradowej oraz Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia.

Całkowita powierzchnia sprzedawanej działki przy ul. Żmigrodzkiej 249e wynosi 5024 mkw., przy czym maksymalna pow. zabudowy to 3014 mkw. Przyszły inwestor będzie mógł utworzyć na niej pięciokondygnacyjne budynki o wysokości do 16 m. Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe, to wymogiem jest 1 na każde 100 mkw. dla biur, 20 na 1000 mkw. dla magazynów i 25 na 100 stanowisk pracy dla obiektów produkcyjnych.

Różne warianty zagospodarowania terenu

PCG Sp. z o.o. przygotowało kilka możliwości zagospodarowania nieruchomości. Jedną z nich jest budowa trzypiętrowego biurowca na planie litery "U", w którym dostępna powierzchnia biurowa wyniosłaby ponad 10 tys. mkw. oraz powstałyby 103 miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

Możliwa jest również realizacja dwóch osobnych czterokondygnacyjnych budynków po wschodniej i zachodniej stronie działki. Łączna pow. użytkowa biur liczyłaby niecałe 8 tys. mkw., a do dyspozycji pracowników znalazłyby się pod ziemią 77 miejsca postojowe.

Na pustej przestrzeni oddzielającej biurowce można by także, zmniejszając ich powierzchnię, wybudować parterowy magazyn o pow. niemal 2,7 tys. mkw., połączony z sąsiednimi obiektami podziemnym garażem z wydzieloną przestrzenią dla 114 samochodów.

Deweloper zlecił także przygotowanie wizualizacji przedstawiających, jak przyszła inwestycja mogłaby wyglądać.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Lokalizacja warta uwagi

Inwestorzy cenią sobie tę okolicę. Swoją siedzibę ma tutaj m.in. Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. Na południe od sprzedawanej przez PCG nieruchomości przebiega Śródmiejska Obwodnica Wrocławia, która umożliwia szybkie przedostanie się do różnych części miasta. Na północ natomiast, w odległości tylko 850 m, znajduje się Autostradowa Obwodnica Wrocławia, którą można, jak podaje deweloper, dojechać do Katowic w ciągu dwóch godzin, a do Warszawy – w ciągu trzech godzin i piętnastu minut. 

Komunikację w tym obszarze usprawniło także oddanie do użytku w grudniu ubiegłego roku dwóch brakujących odcinków drogi ekspresowej S5. Dzięki temu wrocławianie dotrą do Poznania w nieco ponad dwie godziny. Ten czas skróci się jeszcze już w przyszłym roku, gdy będą gotowe jeszcze wielkopolskie fragmenty trasy.

Dojazd w ten rejon miasta jest możliwy także komunikacją miejską. Na Poświętnem znajdują się pętle: autobusowa i tramwajowa, z których odjeżdżają pojazdy kilkunastu linii autobusowych oraz sześciu tramwajowych. Tuż przy przystankach mieści się także Centrum Handlowe Marino z supermarketem.

Szczegóły dotyczące sprzedawanej działki znajdują się na stronie dewelopera.

Materiały inwestora