DODAJ

PGS Software zatrudni 200 nowych pracowników we wrocławskiej centrali

Handel / Wrocław
PGS Software zatrudni 200
Orzech
2017-11-19 23:01:20
Wrocławska firma z branży IT PGS Software chce w ciągu najbliższych dwóch lat zatrudnić 400 programistów w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku. Najwięcej nowych miejsc pracy, bo aż 200 powstanie we wrocławskiej centrali firmy. W czwartek, 16 listopada firma otworzyła nowe biuro w kompleksie handlowym Wroclavia podpisując umowę najmu na blisko 3000 mkw.

Na pracę w PGS Software mogą liczyć przede wszystkim testerzy oprogramowania, kierownicy projektów IT, analitycy biznesowi oraz graficy.

Jak podkreślają właściciele spółki, znaczący wzrost zatrudnienia związany jest z rozwojem firmy, który opiera się na trzech filarach: inżynierach z najlepszych polskich uczelni technicznych, ekspansji zagranicznej w krajach wysoko rozwiniętych oraz inwestycjach w technologie chmurowe i big data.

PGS Software to jedna z 10 polskich firm – partnerów technologicznych Amazon Web Services, największego na świecie dostawcy usług chmurowych. Aktualnie aż połowa projektów realizowanych przez spółkę oparta jest o technologie w chmurze.

Firma zajmuje się tworzeniem aplikacji na komputery i urządzenia mobilne dla średnich i dużych firm w branżach, m.in. e-commerce, finansowej, motoryzacyjnej, medycznej czy motoryzacyjnej. PGS Software zatrudnia aktualnie 600 specjalistów w biurach we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie oraz przedstawicielstwa handlowe w Londynie. Niemczech, Austrii i Hiszpanii. W ciągu dwóch najbliższych lat zatrudnienie w Polsce ma przekroczyć 1000 osób.

PGS Software zatrudnia zespoły projektowe wyłącznie w Polsce, a całość swojej produkcji eksportuje na rynki Europy Zachodniej, również do Ameryki Północnej i najbardziej rozwiniętych technologicznie krajów azjatyckich. Wrocławska spółka plasuje się w dziesiątce największych eksporterów usług IT w Polsce.