DODAJ

Poznaliśmy wykonawcę kolejnego etapu rewitalizacji Górki Pafawag

Sport i rekreacja / Wrocław
Poznaliśmy wykonawcę kolejnego etapu
Mariusz Bartodziej
2018-01-12 12:13:31
Drugi etap przewiduje m.in. budowę ścieżek, oświetlenia oraz dostawę nowych urządzeń do ćwiczeń. Wykonawca ma czas na wykonanie zadania do końca maja.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 11 stycznia przetarg na zagospodarowanie terenu Wzgórza Gajowickiego między ulicą Kruczą a aleją gen. Józefa Hallera w ramach projektu nr 402 zgłoszonego we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 2016.

Zamierzał przeznaczyć na to zadanie 699,57 tys. zł. Zgłosiło się czterech uczestników. Wszystkie oferty przewyższyły przygotowaną kwotę – najwyższa wyniosła 884,9 tys. zł, a najkorzystniejsza, złożona przez Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza, 708,6 tys. zł ZZM zdecydował się jednak wybrać firmę z Małopolski. Na realizację drugiego etapu rewitalizacji Górki Pafawag ma ona czas do 31 maja 2018 roku.

UM Wrocławia


Rozbudowa siłowni, nowe ścieżki i trawniki

Zadanie przewiduje budowę ścieżek żwirowych pieszych i pieszo-rowerowych, oświetlenia, wyposażenia w kosze na śmieci, ławki oraz tablice informacyjne. Do tego siłownia terenowa wzbogaci się o kolejne urządzenia, a zwycięzca przetargu uzupełni jeszcze ubytki ziemne w skarpach wzgórza i wykona koryta odwodnieniowe.

Projekt przygotowany przez pracownię AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. zakłada też remont istniejących schodów terenowych wraz z balustradami oraz przestawienie koszy na śmieci i ławek parkowych oraz demontaż tych zdewastowanych i usunięcie starych krawężników. Powstaną nowe trawniki, a wykonawca będzie zobowiązany do ich ręcznej pielęgnacji przez rok.

materiały projektanta


Myślą już o kolejnych pracach

Mieszkańcy starają się o kolejne środki na rewitalizację wzgórza. W ramach WBO 2017 zgłosili trzeci etap prac jako projekt rejonowy do 750 tys. zł dla osiedli Gajowice, Borek i Powstańców Śląskich. Koncepcja otrzymała 702 głosy i nie została wybrana.

Chcemy kontynuować zagospodarowanie wzgórza, które zmierza do przywrócenia mu dawnego blasku. Starsi mieszkańcy pamiętają, iż było to ważne miejsce na mapie Wrocławia (przede wszystkim świetna górka saneczkowa bez ograniczeń wiekowych, lecz również punkt do kibicowanie piłkarzom Śląska, który rozgrywał swe mecze na legendarnej Oporowskiej 62) – wyjaśniają pomysłodawcy.

materiały projektanta


Szczegółowy zakres prac ustalą po realizacji drugiego etapu. Planują budowę schodów terenowych z balustradą i siedziskami od strony ul. Inżynierskiej, które ułatwią dostęp na szczyt górki, oraz uformowanie terenu pod zjazd saneczkowy. W trzecim etapie chcą położyć nacisk na rewitalizację zieleni, a w przyszłości myślą również o instalacji urządzeń naśnieżających.

materiały projektanta