DODAJ

Prezydent zdziwiony postępowaniem Mostostalu na budowie Narodowego Forum Muzyki

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
Prezydent zdziwiony postępowaniem Mostostalu
tuWroclaw.com
2012-10-22 13:58:31

We Wrocławiu wciąż nie milkną echa ucieczki firmy Mostostal z budowy Narodowego Forum Muzyki przy placu Wolności. Prezydent Rafał Dutkiewicz niezłomnie zapewnia, że budowę uda się zakończyć w 2 lata, nie tracąc dotacji z Unii Europejskiej.

- Jeżeli firma podchodzi do przetargu z ofertą wykonania robót opiewającą na 300 milionów złotych, a po jakimś czasie chce za te same prace 350 milionów, to nie możemy się na takie praktyki zgodzić. Chodzi przecież o szacunek do publicznych pieniędzy - mówi Rafał Dutkiewicz.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Wrocławia, włodarz stolicy Dolnego Śląska wskazywał na szersze problemy tej firmy. Mostostal w ostatnim czasie wycofał się też z kontraktów w Krakowie i Lublinie. Postępowanie wprawiło prezydenta w spore zdziwienie.

- Jeszcze tydzień przed ogłoszeniem decyzji, przedstawiciele Mostostalu zapewniali nas, że prace będą kontynuowane i podaliśmy sobie ręce - przekonywał wrocławskich rajców Rafał Dutkiewicz.


Rafał Dutkiewicz twardo zapewniał radnych, że mimo obaw ze strony Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdana Zdrojewskiego, budowa Narodowego Forum Muzyki zostanie zakończona i stanie się tak przy wykorzystaniu środków unijnych.

Co obecnie dzieje się na terenie budowy gmachu? Plac budowy został już przejęty, zniknęli z niego wszyscy robotnicy Mostostalu. Trwają jeszcze niektóre prace zabezpieczające konstrukcję przed nadejściem zimy. Trwa również inwentaryzacja zakresu robót, jakie pozostały do wykonania.

– Budowa będzie zakończona w 2014 roku, co umożliwi rozliczenie się ze środków unijnych w 2015 roku – zaznacza Rafał Dutkiewicz.
Autor: Jarosław Garbacz