DODAJ

Rok po otwarciu już trzeba naprawiać Autostradową Obwodnicę Wrocławia

Drogi i mosty / Wrocław
Rok po otwarciu już
tuWroclaw.com
2012-09-28 13:35:04

W dwóch miejscach na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia: przy węźle Wrocław-Południe i w Magnicach w ten weekend robotnicy będą prowadzić prace gwarancyjne -  w rok po otwarciu AOW pojawiły się tam problemy z nawierzchnią. Wcześniej wymieniono już asfalt na jezdni w okolicach węzła Kobierzyce.

W ten weekend drogowcy naprawią Autostradową Obwodnicę Wrocławia w dwóch miejscach. W piątek 28 września prace gwarancyjne będą prowadzone na łącznicy zjazdowej z AOW na A4 w kierunku Legnicy, natomiast w sobotę 29 września robotnicy zajmą się fragmentem jezdni przed sygnalizacją świetlną w Magnicach.

- Prace naprawcze na AOW nie dotyczą głównej osi autostrady. Natomiast w miejscach, gdzie stwierdzono konieczność wykonania drobnych poprawek nawierzchniowych zobowiązaliśmy wykonawcę do działań naprawczych w ramach okresu gwarancyjnego. Prace odbywają się sprawnie, bez większych utrudnień - zapewnia Michał Nowakowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Jak podkreślają przedstawiciele GDDKiA, są to prace nawierzchniowe na niedużych odcinkach, które zostaną wykonane w ciągu jednego dnia. Przy węźle Wrocław Południe pojawiły się problemy z oznakowaniem poziomym, natomiast w Magnicach na jezdni utworzyły się koleiny.

- Nie przewiduje się większych utrudnień w ruchu. Dodatkowo, w Magnicach wykonawca będzie prowadził prace przy ręcznym sterowaniu ruchem. Dla minimalizacji utrudnień prace będą rozpoczęte we wczesnych godzin porannych. Wykonawca będzie tak wykonywał prace, aby zapewnić płynność przejazdu - tłumaczy Michał Nowakowski.

Wcześniej, na początku drugiej połowy robotnicy wymieniali asfalt na na kilkunastometrowym odcinku AOW przy węźle Kobierzyce, gdzie również utworzyły się koleiny.

- Prace odbywały się na 1 z 2 pasów ruchu i nie spowodowały odczuwalnych utrudnień - wyjaśnia Michał Nowakowski.
Autor: tm