DODAJ

Ruszają prace budowlane w kamienicy przy ulicy Dubois 3

Wrocław
Zabytkowa kamienica przy ulicy Stanisława Dubois 3 we Wrocławiu (Foto: materiały Urzędu Miejskiego we Wrocławiu)
Orzech
2017-03-23 16:16:05
Spółka Agricola Verso z Kędzierzyna-Kożla złożyła w środę 22 marca wniosek o pozwolenie na przebudowę lokali mieszkalnych w zabytkowej, przedwojennej kamienicy przy ulicy Dubois 3 na wrocławskim Nadodrzu. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada architekt Agata Hawrylak z wrocławskiego Studia Architektonicznego Archilab.

Przypomnijmy: kamienicę przy ulicy Stanisława Dubois 3 gmina Wrocław sprzedała w drodze przetargu na początku września 2016 roku. Zabytkowy budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 976 mkw. został wówczas kupiony przez firmę Agricola-Hale z Kędzierzyna-Koźla za 2,6 mln złotych (cena wywoławcza w przetargu wynosiła wyniosła 2 mln 574 tys. złotych). 

Przedmiotem sprzedaży były konkretnie niewyodrębnione jako samodzielne nieruchomości lokale wraz z udziałem 8075/10000 w częściach wspólnych budynku i prawie własności gruntu. Właścicielami pozostałego udziału w nieruchomości, wynoszącego 1925/10000, związanego z wyodrębnionymi trzema lokalami użytkowymi i jednym lokalem mieszkalnym, są osoby fizyczne. 

Prace budowlane w lokalach mieszkalnych mają potrwać kilkanaście tygodni. Na parterze kamienicy mogą powstać punkty usługowe lub lokalne gastronomiczne.

Współpraca: Tomasz Matejuk