DODAJ

Strabag generalnym wykonawcą nowego hotelu przy Placu Katedralnym

Hotele / Wrocław
Wizualizacja hotelu (materiały inwestora)
Orzech
2016-12-29 15:30:29
Warszawska spółka Plac Katedralny JS (zależna od Tacit Development), wybrała Strabag na generalnego wykonawcę swojego nowego hotelu przy pl. Katedralnym 8/9 we Wrocławiu.

Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie. 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał łącznie 11 950 mkw. powierzchni. Obiekt będzie dysponował 192 pokojami, restauracją o powierzchni 250 mkw., ogrodem i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 mkw. z foyer o powierzchni 200 mkw. Goście hotelowi będą mogli również korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 mkw.) oraz sali fitness. Pod hotelem znajdzie się parking podziemny z 54 miejscami dla samochodów.

Projekt architektoniczny hotelu jest autorstwa wrocławskiej pracowni architektonicznej Forum Architekci. Za projekt wnętrz hotelowych odpowiada znana i ceniona pracownia architektoniczna Medusa Group. Hotel ma być gotowy w 2019 roku.

Wizualizacje

mat. inwestora

mat. inwestora

mat. inwestora

O inwestorze

Tacit Investment to warszawska spółka, która w skład grupy kapitałowej kontrolowanej przez Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group. Do MEG należy również znana w Polsce spółka J&S Energy.
Najbardziej znanym budynkiem w Polsce, który wybudował Tacit Investment jest oddany do użytku w 2014 roku apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4, który powstał w samym centrum Warszawy. Inną znaną inwestycją Tacit Investment jest także luksusowy apartamentowiec Park Lane obok Łazienek Królewskich w Warszawie.