DODAJ

Sukces mieszkańców Wojszyc. Miasto odstąpiło od sprzedaży działki

Wrocław
Sukces mieszkańców Wojszyc. Miasto
Mariusz Bartodziej
2017-11-16 18:38:41
Skwer w obrębie ulic Kosmicznej, Chlebowej i Spokojnej pozostanie w rękach miasta. Na decyzję urzędników wpłynęła petycja złożona przez mieszkańców Wojszyc, pod którą podpisały się 403 osoby.

Wniosek o zatrzymanie sprzedaży działki nr 118/6, o powierzchni 1165 mkw., został złożony 16 sierpnia. Urzędnicy odpowiedzieli po blisko trzech miesiącach.

Przeznaczenie przedmiotowej nieruchomości do sprzedaży zostało ponownie poddane wnikliwej analizie. Biorąc pod uwagę postulaty mieszkańców Wojszyc, prezydent podjął decyzję o odstąpieniu od sprzedaży działki i pozostawieniu jej w zasobach gminy – informuje Regina Danek, dyrektor Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości.

UM Wrocławia


Walka o tereny zielone

Autorzy petycji argumentują, że skwer w obrębie ulic Kosmicznej, Chlebowej i Spokojnej to miejsce zabaw okolicznych dzieci i jedyny teren zielony w pobliżu. Do 2007 roku mieściły się tam plac zabaw i boisko do siatkówki. W latach 2007-2009 kilka sąsiedzkich ulic wymagało przebudowy instalacji sanitarnej oraz deszczowej. Obszar zieleńca został zajęty na potrzeby zaplecza budowy.

Zdemontowano chodniki, zdewastowano znaczną część nasadzeń. Utwardzone boisko zostało praktycznie przeorane ciężkim sprzętem – wyliczają mieszkańcy.

Po remoncie dróg, na działce zasadzono trawę, a wśród mieszkańców przeprowadzono ankietę, czy chcą przywrócenia placu zabaw. Cześć z nich była nastawiona do tego pomysłu negatywnie. 

Do 2017 roku dzieci bawiły się na skwerku już bez placu zabaw. Społecznie zbieraliśmy z niego odpadki wyrzucone przez niefrasobliwych przechodniów. Kosiliśmy też czasem trawę, oczyszczaliśmy zarośla ze śmieci – twierdzą pomysłodawcy złożonego wniosku.

Podkreślają, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacząco zwiększyła się liczba dzieci w okolicy, a najbliższy plac zabaw jest oddalony o ponad kilometr. By zatrzymać sprzedaż nieruchomości, zebrali ponad czterysta podpisów pod złożoną w urzędzie miasta petycją.