DODAJ

Szykuje się kolejna inwestycja przy Jaworskiej. Staną tam nie tylko biurowce

Mieszkania i domy / Wrocław
Szykuje się kolejna inwestycja
Tomasz Matejuk
2017-04-06 14:06:15
Ulica Jaworska powoli staje się gorącym terenem inwestycyjnym. W najbliższym czasie powinny ruszyć tam dwa duże przedsięwzięcia budowlane.

Na początku marca wydano pozwolenie na budowę czterech domów studenckich z częścią usługową przy ulicy Jaworskiej 4. Obecnie na tym terenie stoją parterowe budynki i magazyny.

Inwestorem jest spółka Gruntinwest 2, powiązana ze znanym wrocławskim biurem architektonicznym AP Szczepaniak, które z kolei przygotowuje projekt całej inwestycji. 

Jakub Zazula


Architekci na razie nie zdradzają szczegółów całego przedsięwzięcia, ale opis i wizualizacje inwestycji przy ulicy Jaworskiej można znaleźć na stronie internetowej AP Szczepaniak.

B to obiekt stworzony z myślą o tych, którzy chcą żyć w mieście. Szukają lokum w pobliżu uczelni, miejsc pracy i centrum miasta, gdzie toczy się życie kulturalne i towarzyskie. Na terenie osiedla znajduje się wypożyczalnia samochodów, rowerów, pralnia, biblioteka, przestrzenie co-workingowe, restauracje i wiele innych. Każda z tych miejsc jest stworzone z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców, pozwalając wykluczyć elementy mogące służyć większej liczbie osób – jak np. pralka. Tym samym dajemy w zamian większą przestrzeń mieszkańcom – czytamy na stronie pracowni.

Obok stanie kompleks biurowy

Przypomnijmy, że również przy ulicy Jaworskiej swój kompleks biurowy wybuduje krakowska firma deweloperska Buma. Ruszyła już rozbiórka budynku magazynowo-biurowego stojącego w tym miejscu. 

Jakub Zazula


Powstaną tam dwa budynki biurowe, wraz z usługami, podziemnym garażem oraz towarzyszącą infrastrukturą. Zaprojektuje je renomowana pracownia Medusa Group, która ma na koncie projekty wrocławskich kompleksów biurowych Dominikański i Cuprum Square, a także m.in. warszawskiej Hali Koszyki czy katowickiego kompleksu biurowego .KTW.

Rośnie też park biznesowy

Gotowy jest już z kolei pierwszy etap Business Garden Wrocław  to potężny kompleks, powstający pomiędzy stacją kolejową Wrocław Mikołajów a galerią handlową Magnolia Park. Pierwsze trzy z planowanych dziewięciu biurowców stanęły od strony ulicy Jaworskiej.

fot. investphoto.pl


Docelowo, Business Garden obejmie 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów.