DODAJ

Trzy etapy i prawie 270 mieszkań. Startuje nowa inwestycja na Oporowie

Mieszkania i domy / Wrocław
Trzy etapy i prawie
Tomasz Matejuk
2017-04-11 14:54:51
Firma i2 Development otrzymała pozwolenie na budowę dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych. To pierwszy z trzech etapów projektu "Awicenny" na osiedlu Oporów, w ramach którego deweloper zaoferuje łącznie 267 lokali.

O planowej przez i2 Development inwestycji przy ulicy Awicenny donosiliśmy już w marcu. Projekt "Awicenny" powstanie w sąsiedztwie Ogrodów Jordanowskich, czyli innego przedsięwzięcia tego samego dewelopera.

Inwestycja składa się z trzech etapów. Pierwszy etap projektu, którego realizacja właśnie ruszyła, to budowa dwóch wielorodzinnych budynków z garażem podziemnym. Powstaną w nich 104 mieszkania, od kawalerek po mieszkania czteropokojowe, o powierzchni od 28 do 122 metrów kwadratowych.

A w ramach całej inwestycji deweloper zaoferuje łącznie 267 mieszkań. I2 Development spodziewa się uzyskania pozwoleń na realizację pozostałych dwóch etapów w najbliższym czasie.

Przy tej inwestycji wykorzystamy doświadczenie zdobyte przy realizacji sąsiedzkiego projektu "Ogrody Jordanowskie". Cieszył się on ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Jesteśmy zadowoleni z efektów biznesowych i finansowych tej inwestycji, dlatego proponujemy naszym klientom kolejną inwestycję w tej okolicy – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development S.A.

Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że Ogrody Jordanowskie miały pozytywny wpływ na wzrost liczby sprzedanych mieszkań w 2016 roku oraz osiągnięte marże na tym projekcie, a wszystkie mieszkania zostały sprzedane przed oddaniem do użytku, już w II kwartale 2016 roku. 

Spółka ocenia, że nowa inwestycja pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe w przyszłych okresach sprawozdawczych.

Źródło: materiały prasowe